Společenské a kulturní akce

Proběhlo v roce 2019

Středa  28.08.

21. Letní setkání seniorů na hipodromu Most probíhalo na téma cesta kolem světa. Soutěžili jsme na Antarktidě, v Belgii, Japonsku a jiných zemích. Některé soutěže pro nás byly složité, ale na dobré náladě nám to neubralo. Potěšil nás přídavný program, kde jsme se mohli dozvědět o životě sov a prohlédnout si je i pohladit. Největší z dravců byl orel skalní, zde hlazení nepřipadalo v úvahu, ale podívání to bylo impozantní. K poslechu i tanci hrála Kladenská heligonka a jako každý rok předvedly své taneční vystoupení seniorky z Albrechtické. Počasí nám přálo a tak jsme odjížděli s novými zážitky a dobrým pocitem.

Letní setkání seniorů
Pondělí  19.08.

V pondělí 19.8. proběhla další oslava narozenin. Tentokrát slavili klienti narození v měsíci srpnu. Pro oslavence byl připraven slavnostně prostřený stůl a jako již tradičně výborný domácí zákusek. Nechyběli ani rodinní příslušníci některých klientů, kteří jsou vždy srdečně zváni. A také pan ředitel, který všem připil na zdraví a osobně popřál a předal růži.

Srpnová oslava narozenin
Čtvrtek  15.08.

Ve čtvrtek 15. srpna nás po roce navštívil Pan Šimon Pečenka s hudebním vystoupením "Pěkně od podlahy". Celý program byl složený ze slavných hitů české dechovky. Zaznělo mimo jiných "Šumařinka", "Cikánka", "Zbraslavská", "Kdyby ty muziky nebyly", "Přes dvě vesnice" a ještě mnoho dalších.
Celý hudební program byl spojen mluveným slovem. Dověděli jsme se zajímavostmi, které jste o dechovce, o její historii a jejích známých protagonistech ani nevěděli. Protože zazněly písně všem dobře známé a klienti si jej mohli spolu s vystupujícím zazpívat, slavil pořad veliký úspěch.

Hudební vystoupení Šimona Pečenky
Středa  07.08.

Ve středu 7.8. se dobrovolně přihlásil nový uživatel Ladislav Ježek. Přestože je juniorského věku velmi se mu u nás líbí a pochvaluje si i stravu. Má zateplený apartmán s výhledem na fontánu a možnost se procházet v profesionálně upravené zahradě. S ostatními klienty se zatím ještě nestýká neb je v adaptačním období. Protože je velmi roztomilý, získal si naše srdce a tak mu jeho nároky sponzorujeme. Doufáme, že do zimy nabyde kýžené váhy 600g, aby si ho naše kolegyně mohla vzít na Hracholusky, kde má v lesích chalupu. Bude v dobré společnosti mývala a veverek, které jsou již domestikované. Ládíku přibírej.....
PS: O tom jak Ládík prosperuje Vás budeme i nadále informovat.

Nový uživatel
Středa  31.07.

Ve středu 31. července se u nás konala další zahradní slavnost. Tentokrát nám k tanci a poslechu hrála skupina MUSIC BAND. Jako vždy nechyběly buřty opékané na rožni, pivo a dobrá nálada. Počasí nám přálo a tak nic nebránilo skvělé zábavě. Tančilo se, zpívalo, bylo veselo. A tak se bavili nejen klienti, ale také jejich příbuzní a zaměstnanci. Posuďte sami.....
A my už se těšíme na další zahradní slavnost, která se bude konat 11. září.

2. Zahradní slavnost
Úterý  23.07.

V úterý 23.7. k nám po delší přestávce zavítal všem známý pan Černohouz z Olomouce se svým hudebním pořadem. Během vystoupení zazněly písně Karla Hašlera, Františka Kmocha, Fanoše Mikuleckého, Václava Bláhy a také písně staropražské a lidové písničky ze všech koutů naší vlasti. Pan Černohouz s hudebním partnerem jsou u nás velmi oblíbení, o čemž svědčí i vřelé přivítání a radost našich klientů z opětovného setkání. Těšíme se příště opět na viděnou.

Hudební vystoupení p. Černohouze
Čtvrtek  18.07.

18. července nás poprvé navštívil pan Zeman se svým australským ovčákem Maxmiliánem. Na našem dvorku předvedli ukázku agility. Pes proskakoval kruhy různých průměrů, ukázky tance a jiné kousky. Celá akce byla interaktivní, nejen pro naše klienty, ale i pro zaskočené zaměstnance. Během vystoupení několikrát obešli všechny klienty a ti měli možnost si psa pohladit. Jelikož většina z našich seniorů kdysi psa také vlastnila, akce se dočkala velkého ohlasu a tak určitě Max u nás nebyl naposledy.

Ukázka agility Australského ovčáka
Pondělí  08.07.

V pondělí 8.7. se u nás opět slavilo. Narozeninová oslava tentokrát probíhala v komorním duchu, červencoví oslavenci byli pouze čtyři. I přesto se vydařila. V příjemném prostředí u slavnostně prostřeného stolu si oslavenci popovídali, zavzpomínali a ochutnali výborný domácí zákusek. Pan ředitel všem osobně popřál, připil na zdraví a předal květinu.

Červencová oslava narozenin
Středa  03.07.

Dvě naše klientky si přály od Ježíškových vnoučat mobilní truhlíky. Na jaře je osadily kedlubnami, salátem, pažitkou a petrželkou. S radostí o ně pečují a pomáhají jim v tom i dvě zdejší kočky Betyna a Majda. Obě dámy byly zanícené zahrádkářky a tak nyní tráví více času venku, kde se věnují smysluplné činnosti. Ještě jednou bychom chtěli poděkovat dárkyním těchto zahrádek paní Aleně Fajstové, Petře Balcarové, Michaele Noskové, Ladislavě Trpákové a Janě Vargové.

Ježíškova vnoučata
Středa  03.07.

3. července se v Žatci konaly oslavy 25. výročí vzniku 4. brigády rychlého nasazení "Obrany národa". Dopoledne jsme se skupinou klientů navštívili náměstí Prokopa Velkého, kde si mohli prohlédnout ukázky zbraní a techniky, shlédnout ukázky boje z blízka a výcviku psů. Odpoledne jsme navštívili Náměstí Svobody, kde proběhl slavnostní nástup 4. brigády rychlého nasazení. Klienti si vycházku moc užili, zavzpomínali na staré časy a pokochali se vojenskou parádou.

Oslavy 4. brigády rychlého nasazení v Žatci
Úterý  02.07.

Opět po roce k nám zavítal kouzelník mistr Waldini se svým vystoupením. Jako vždy zapojil do svých kouzel i některé naše klienty, kteří mu bez ostychu asistovali. Předvedl nám trik se zmizením prstenu, uhádnutím losovaných čísel, ukázku ruční manipulace a mnoho dalšího. Klienti se velmi dobře bavili a jeho kousky ocenili potleskem.

Kouzelnické vystoupení
Pátek  21.06.

21.6. jsme se zúčastnili zahradní slavnosti Speciální mateřské školky. Naši klienti se zájmem zhlédli dětská vystoupení, prezentovaly se všechny třídy a témata byla rozmanitá. Naše dámy byly dojaté a obzvlášť celé snažení ocenily dvě naše bývalé učitelky MŠ. Děti doprovázely úsměvy, potleskem a zpěvem. Byli jsme mile přivítání a pohoštěni. Chtěli bychom poděkovat za pozvání a celoroční spolupráci všem zaměstnancům a panu řediteli Holému.

Zahradní slavnost MŠ Speciální
Čtvrtek  20.06.

Zase po roce jsme navštívili Domov pro seniory v Meziboří. Tentokrát bylo vstupenkou na soutěž slunce vyrobené z přírodních materiálů. Během celé akce byla slunce všech družstev vystavena a všichni soutěžící měli možnost vhodit hlas za slunce, které se jim líbí nejvíce. V této soutěži jsme se neumístili... Zápolení probíhalo na zahradě domova, bylo 5 disciplín a 6 družstev. Ani zde jsme se neumístili, ale náladu nám to nezkazilo. Obdivovali jsme okolí, hory, lesy a bavili jsme se při dobře připraveném programu. Vystupovaly Litvínovské sokolky, mažoretky, k tanci a poslechu hrála kapela 3D z Havraně a vozíčkáře roztančil lektor tance pan Velet. Všichni soutěžící se mohli nechat vyfotit od profesionálního fotografa za pouhých 30 Kč a tak byl o focení velký zájem. Z akce jsme odjížděli spokojeni a plni zážitků.

Mezibořské slunce
Středa  19.06.

Ve středu 19. června proběhla na zahradě domova letos první zahradní slavnost pořádaná pro všechny klienty. Jako tradičně nám k tanci a poslechu hrála živá hudba pan Třísky, podávaly se buřty opékané na grilu a pivo. Na akci byli pozváni i hosté, kteří se podíleli na uskutečnění rekonstrukce fasády domova pro seniory. Pan ředitel slavnostně převzal stavbu a všem během přípitku poděkoval. Akce se velmi vydařila a ani drobná přeháňka nám nezkazila skvělou zábavu. Posuďte sami.....

Zahradní slavnost
Pondělí  10.06.

10. 6. u nás proběhla další oslava narozenin, tentokrát slavili klienti narození v měsíci červnu. Přestože jsme se sešli v malém počtu, pobavili jsme se u historek a zážitků z mládí, poseděli u kávy a výborného domácího zákusku, tentokrát z názvem Paví ocas, který pro nás z láskou upekla naše kolegyně. Také každý zavzpomínal na svou rodnou obec. Klienti pocházejí nejen ze Žatce a okolních vesnic, ale také od Čáslavi, z Ukrajiny či Slovenska a mnoha dalších míst. Na závěr každý obdržel z rukou pana ředitel osobní gratulaci a růži.

Červnová oslava narozenin
Středa  05.06.

Ve středu 5.6. jsme se již po třetí zúčastnili kulturní akce BUM FEST, která se každý rok v tuto dobu koná na Dvoře svatého Jakuba v Žatci. Akci pořádá Sociální centrum pro rodinu a jejím cílem je mezigenerační setkání spojené s přehlídkou zájmových kroužků, které využívají při své činnosti drumbeny a jiné rytmické prvky. Představili se zde senioři, z nichž někteří již oslavili 90. narozeniny, děti ze základních škol, ale také ti nejmenší ze školy mateřské. Klienti našeho Domova zde představili volnočasovou aktivitu, kterou vede paní Benešová. Během ní používají drumbeny a jiné nástroje, zpívají, rozcvičují se na hudbu, procvičují jemnou motoriku a hlavně zažijí spoustu legrace. Akce se velmi vydařila a my si užili příjemné dopoledne plné rytmů, sluníčka a letní pohody.

BUM FEST
Pátek  31.05.

K příležitosti Mezinárodního dne dětí, který připadá na 1. června, pořádáme každým rokem zábavné odpoledne plné soutěží pro děti a vnoučata zaměstnanců a klientů. Ani letos tomu nebylo jinak. Dětský den se u nás konal 31. května, tentokrát na téma: CESTA KOLEM SVĚTA. Připravili jsme 10 soutěžních disciplín, které byly inspirovány známými zeměmi a jejich tradicemi, např. Česká cvrnkaná, u které byla česká kuchařka, lovení perel s Japonkou, či Slovensko s bačou a naháněním oveček. Děti mohly u každé disciplíny získat žetony zvané "Babkovky", za které potom nakoupily v našem Koloniálu Macík. Tímto bychom rádi poděkovali panu Radku Macákovi, který nám pro tuto příležitost věnoval krásné a hodnotné ceny. Naše kuchyň zase připravila občerstvení ve formě nápojů a nanuků. Na své si přišli také naši klienti, kteří sledovali hemžení dětí na dvoře a některé disciplíny je zaujaly natolik, že si je chtěli zkusit. Potěšila nás zpětná vazba dětí, které si celé odpoledne pochvalovaly.

Dětský den
Čtvrtek  30.05.

Ve čtvrtek 30. května nás navštívily děti z MŠ Fügnerova, aby nás potěšily a předvedly co se během školního roku naučily. Pod vedením paní učitelek vystoupily s pásmem písniček, básniček a říkadel. Některé písně byly známé i našim klientům, tak si s dětmi společně zazpívaly. Na závěr byli naši senioři obdarováni malými dárečky, které děti vlastnoručně vyrobily. Klienti si přítomnost dětí náramně užili a odnášeli si plno krásných zážitků. Dětem děkujeme a těšíme se na příští návštěvu.

Vystoupení MŠ Fügnerova
Pondělí  27.05.

V květnu se opět slavilo. Narozeninová oslava probíhala v příjemném prostředí naší reminiscenční místnosti, kde oslavenci společně poseděli u výborného zákusku a kávy a zavzpomínali na staré časy. Na závěr všem osobně popřál pan ředitel a každému předal květinu.

Květnová oslava narozenin
Pátek  24.05.

Tradiční jarní výlet se letos konal 24. května. Navštívili jsme zámek v Klášterci nad Ohří, kde jsou vystaveny velké sbírky porcelánu, nejenom toho moderního, který se v klášterecké porcelánce vyrábí, ale i porcelán historický a exotický.
Po prohlídce zámku jsme si odpočinuli v příjemném prostředí zámecké cukrárny a poté navštívili lázeňský pramen Evženka, který se nachází v zámeckém parku. Oběd jsme si dali již v kadaňské restauraci a následně se přesunuli k Františkánskému klášteru, kde jsme odpoledne navštívili klášter jak uvnitř, tak se také pokochali nádhernou klášterní zahradou se zvířaty, vinicí a historickými dřevěnými úly. Před návratem domů jsme se osvěžili a odpočinuli v zahradním bistru. Děkujeme paní Anně Theuerové z cestovní agentury BABY - TOUR za organizaci a příjemně strávený den.

Jarní výlet
Středa  22.05.

Každý rok se účastníme soutěžního klání Domova pro seniory v Podbořanech. Nejinak tomu bylo i letos. 22. května jsme soutěžili v 11 disciplínách, z nichž některé byly zcela nové a dost nás potrápily, např. metená, kuželky, poznej po hmatu a zvuky. Na úvod vystoupily starší děti pod vedením paní učitelky s hrou na bubny a jiné doprovodné nástroje. Bylo připraveno i výborné občerstvení, staraly se o nás dobrovolníci z řad studentů a celkově byla příjemná atmosféra ovlivněná i pěkným počasím. Přestože se nám moc nedařilo, tento den jsme si užili a těšíme se na příště.

Soutěžní klání v Podbořanech
Středa  15.05.

Našeho klienta pana Zemana zaujala nedávná výstava stromů života zapůjčená z Domova pro seniory z Bystřan. Projevil přání, že by chtěl také svůj strom života. Oslovil pracovnice erga a společnými silami tak vznikl tento strom - klient vyprávěl svůj životní příběh, vybíral s námi ze svých rodinných fotografií a tak pomalu vzniklo dílo, které se pánovi velmi líbí a pověsil si ho u sebe na pokoji.

Strom života
Neděle  12.05.

12.5. nás navštívili žáci ZUŠ z dramatického a hudebního oboru s krásným pásmem ke Dni matek. Vystoupení bylo pestré, děti se střídaly u kláves, hrálo se na flétnu, a přednesené básně byly dobře vybrané a vyvolaly v našich klientech úsměv i smích. Celá tato akce se velmi líbila. Rádi bychom tak poděkovali nejen dětem, ale i jejich učitelkám. Na závěr všechny zúčastněné ženy dostaly růži od našeho pana ředitele.

Den matek
Čtvrtek  09.05.

Ve čtvrtek 9. května k nám poprvé zavítal frontman skupiny Živá huba, která hraje a zpívá folk/country a rockové pecky a také vytváří pořady pro děti na různých akcích. U nás se představil s pásmem nazvaným "všehochutˇ". Na své si přišli příznivci Waldemara Matušky, Pavla Zicha, Michala Tučného, ale i lidových písní. Na závěr si klienti společně s ním mohli vytvořit zvířátko s balónku a procvičit si tak jemnou motoriku. Představení mělo velký úspěch a tak se těšíme někdy příště na shledanou.

Hudební vystoupení p. Krulicha
Čtvrtek  02.05.

Opět nás velmi potěšily a pobavily děti. 2. května k nám zavítaly žáci 5. třídy ZŠ Komenského, aby nám v pásmu písní a básniček připomněli jarní svátky. Vystoupení se jim moc povedlo, o čemž svědčil veliký potlesk a dojetí některých klientů. Na závěr děti našim seniorům rozdaly ručně vyrobené květiny z papíru a popřáli jim krásný den. Děkujeme dětem a paní učitelce za krásné vystoupení a těšíme se na další návštěvu.

Vystoupení žáků 5. třídy
Úterý  30.04.

Děkujeme Ježíškovým vnoučatům - pí Šebkové a kol. Hipodromu Most za splněné přání - po více než 50 letech si opět "prohlédnout svět ze hřbetu koně". Děkujeme moc!

Splněné přání od Ježíškových vnoučat
Úterý  30.04.

30.5. k nám přiletěly 3 krásné, v součtu 1286 let mladé čarodějnice. Bylo vidět, že si potrpí na svůj vzhled, všechny byly ukázkově vystajlované a každá z nich měla jiný model dopravního prostředku. K našim klientům se chovaly velmi mile, a tak vyloudily nejeden úsměv, ale i úlek. Tak si mohli i naši senioři připomenout tento svátek. Děkujeme tímto našim zaměstnankyním ze ZR Evě, Veronice a Vendule. Děvčata neměly jste konkurenci.

Zaletěly i k nám ...
Středa  24.04.

Po úspěšné akci "Ježíškova vnoučata", nás kontaktoval jeden z obdarovávajících, který chtěl udělat radost více lidem najednou. Pro 2 skupiny klientů zajistila a uhradila paní Vargová žonglérský workshop spojený s terapií. Klienti si mohli vyzkoušet spoustu žonglérských technik za použití míčků, žonglérských talířů, pavích per a flower sticků. Zúčastnění se pobavili a zároveň procvičili hod, chyt, přehmat, balancování, koordinaci končetin a koordinaci ruka-oka. Dárek si užilo více jak 20 klientů, kteří odcházeli se spoustou obohacujících dojmů a zkušeností. Děkujeme paní Vargové za krásný a ojedinělý dárek. Děkujeme také lektorům, kteří se s trpělivostí a citlivým přístupem věnovali našim seniorům. Těšíme se na další spolupráci.

Workshop žonglování
Středa  24.04.

24.4. se náš tým složený z paní Skořepové, Hauerové a Hnitkové poprvé zúčastnil turnaje v ruských kuželkách, který pořádal Domov pro seniory v Libochovicích. Přestože jsme neměli žádné zkušenosti s touto hrou, zabojovaly naše klientky a vysoutěžily šesté místo z 11 zúčastněných družstev. Po sportu nás bavila kapela MUSIC BAND. Hráli k tanci i poslechu. Nejstarším účastníkem turnaje byla naše paní Skořepová, která byla oceněna diplomem, květinou a věcným darem. Všem se takto strávený den zamlouval a nadšení našeho týmu vydrželo až do druhého dne. Těšíme se na další soutěže.

Turnaj v ruských kuželkách
Středa  17.04.

Ve středu 17. dubna nás po roce opět navštívil italský tenorista Giancarlo Ruggieri, který za tanečního doprovodu své ženy, zazpíval slavné árie z oper, ukázky z operet a známé italské písně. Na své si tentokrát přišli především milovníci vážnější hudby, ale i ostatní uvítali tento koncert jako příjemné zpestření.

Hudebně taneční vystoupení DUA RUGGIERI
Čtvrtek  11.04.

Jako každý rok tak i letos jsme se zúčastnili Velikonočního jarmarku v Papírnách 11.4. Prezentovali jsme zde výrobky z naší ergodílny, na kterých se podílejí naši klienti. Nebyl to jenom velikonoční sortiment, ale i naše tradiční výrobky jako malované tašky, mýdla, levandulové pytlíky a háčkované hračky. Velký úspěch měl had zvaný Žatecká anakonda, kterého upletla p. Rybková. Líbil se snad všem dětem, ale odcházel jen jeden šťastný majitel, takže hurá do díla a pleteme dál.

Velikonoční jarmark
Středa  10.04.

10.4. nás navštívil taneční obor ZUŠ pod vedením učitelky Turkové. Vystoupení od nejmenších dětí až po ty zkušené, vytančené, takže se bylo na co dívat. Na závěr vystoupení měli pro nás připravené překvapení, kdy interaktivně zapojili i naše klienty. Děti předváděli rukama a diváci po nich pohyby opakovali a za hudebního doprovodu z toho byl pěkný tanec rukou - velmi se líbil. Touto cestou bychom chtěli poděkovat paní učitelce Turkové, že si pro nás něco takového připravila a budeme se těšit na další návštěvu.

Vystoupení ZUŠ
Pondělí  01.04.

Před nedávnem nás oslovily učitelky ze Základní umělecké školy s návrhem na společné velikonoční tvoření a předčítání. A tak nás v pondělí 1. dubna navštívily děti z výtvarného oboru pod vedením paní učitelky Mynaříkové a dramatického oboru paní učitelky Urbancové. V dílně pak společně zdobily velikonoční zápichy z papíru a některé děti předčítaly našim klientům na pokojích povídky. Následující den jsme v dílně s klienty zaseli osení, které budou ozdobeny zápichy vyrobenými společně s dětmi a vytvoří tak na odděleních velikonoční atmosféru. Celá akce měla velice kladnou zpětnou vazbu a naši klienti by si přáli další návštěvy dětí.

Přípravy na velikonoce
Úterý  19.03.

V úterý 19. března byla v našem domově zahájena výstava s názvem STROMY ŽIVOTA. Jedná se o putovní výstavu obrazů Domova důchodců v Bystřanech. Tento projekt je zaměřen na vzpomínání a zobrazuje jednotlivé etapy života. Stromy života jsou vytvořeny ve spolupráci Domova důchodců v Bystřanech a zařízením pro seniory v Drážďanech. Vzpomínky poskytli klienti obou zařízení a stromy vytvořili zaměstnanci. Výstavu k nám přivezla ergoterapeutka domova v Bystřanech paní Daňková, která nás seznámila s jednotlivými obrazy a výstavu zahájila. Klienti i veřejnost si ji může prohlédnout v přízemí domova po dobu jednoho měsíce. Určitě stojí za zhlédnutí.

Zahájení putovní výstavy obrazů STROMY ŽIVOTA
Pondělí  18.03.

V pondělí 18.3. se uskutečnila další oslava narozenin, tentokrát slavili klienti narození v měsíci březnu. K dobré pohodě přispěl jako vždy výborný domácí zákusek a káva. Nechyběl ani přípitek s panem ředitelem a květina s jeho rukou. Klienti se příjemně pobavili a porozprávěli o zážitcích ze svého života. Oslavy se zúčastnily dvě klientky slavící již kulaté 90. narozeniny a také druhá nejstarší obyvatelka domova, které tento měsíc bude 96 let. A tak bylo na co vzpomínat.

Březnová oslava narozenin
Úterý  05.03.

5.3. na masopustní úterý u nás zavládlo bujaré veselí. Za doprovodu harmoniky a zpěvu lidových písní k nám zavítal průvod maškar, za které se převlékly děti a učitelé z MŠ Speciální. Našim klientům připomněli tradici masopustu, zazpívali si s nimi několik písní a nabídli k ochutnání zabijačkové pochoutky. Senioři jako vždy přijali děti z nadšením. Děkujeme za návštěvu a těšíme se na další spolupráci.

Masopustní průvod MŠ Speciální
Pondělí  04.03.

V pondělí 4. března k nám zavítali žáci literárně dramatického oboru ZUŠ ze třídy paní učitelky Jandíkové. Zahráli nám dvě krátká představení a zarecitovali básně. Celý program zakončili zpěvem za doprovodu kytary. Naši klienti si vystoupení velmi užili a po představení nešetřili chválou na dovednosti dětí a ocenili i přístup a vedení paní učitelky. Děkujeme za krásný zážitek.

Vystoupení ZUŠ
Středa  27.02.

V našem domově připravujeme pro klienty mnoho pravidelných volnočasových aktivit. Mezi nejčastější patří ruční práce v ergodílně, kterou mohou klienti navštěvovat 4 x týdně. Každý klient si zde může vybrat činnost podle svého zájmu a schopností. Jedná se především o ruční práce, které byli klienti zvyklí dělat doma, např. pletení, háčkování, navlékání korálků, motání příze, apod., ale také činnosti, které si poprvé zkusili až u nás. Např. antistresové omalovánky, malování na látku a jiné techniky. Klienti jsou nápomocni při výrobě rozličných produktů, které nabízíme k prodeji na jarmarcích a akcích, na které jsme pozváni. Jsme rádi, že si dílnu lidé oblíbili a navštěvují ji stále víc a víc. Prostředí je příjemné, každému uvaříme kávu, capuccino, čaj dle chuti. Jako podkres k dobré pohodě hrají jim známé a oblíbené písně. Kdo se nechce zapojit manuálně, může luštit křížovky nebo osmisměrky, číst časopisy, povídat si s ostatními a hrát společenské hry. Příležitostně na přání společně s našimi klienty uděláme bramboráky nebo něco sladkého. A tak se naše dílna stává místem společenských setkání, kde mohou lidé navazovat nové kontakty a přátelství.

U nás v dílně
Pondělí  25.02.

25. února k nám opět po roce zavítal pan Vladimír Pecháček ze skupiny Šlapeto. Vystoupil zde s hudebním pořadem plným lidových a staropražských písniček, které jsou našim klientům dobře známé. Většina diváků se proto přidala a z účinkujícím si s chutí zazpívala. Zájem o vystoupení byl opravdu velký, a tak se budeme těšit na příští setkání opět za rok.

Hudební vystoupení p. Pecháčka
Středa  20.02.

Ve středu 20. února se u nás opět po roce konal masopust. Od rána probíhala na dvoře domova příprava tradičních zabijačkových pochoutek, jejichž výrobu mohli klienti sledovat a zároveň ochutnávat. Odpoledne se konal průvod maškar, za které se převlékli naši zaměstnanci i s panem ředitelem, který jako loni oblékl kostým hradní stráže a nabízel klientům štamprličku něčeho ostřejšího. Průvod masek se vydal i na ulici, za zpěvu a lomození obešel celý trakt budov a pak zamířil na oddělení, kde pobavil i klienty na pokojích. K dobré náladě přispělo také společné zpívání starých písniček za doprovodu harmoniky. Všichni si masopust náramně užili a věříme, že na něj budou ještě dlouho vzpomínat.

Masopust
Úterý  12.02.

V úterý 12.2. proběhl již druhý workshop s malířem Pavlem Lakomým. Tentokrát se zapojili i další klienti, kteří rádi tvoří a nebojí se zkoušet nové věci. Pod vedením malíře si účastníci vyzkoušeli kresbu barevnými křídami. Každý z nich si tak odnesl nové zkušenosti a originální vlastnoručně kreslené obrazy.

Workshop s malířem Pavlem Lakomým
Pondělí  11.02.

11. února jsme pro naše klienty připravili letos již druhou oslavu narozenin. Únoroví oslavenci se tak mohli setkat u slavnostně prostřeného stolu a společně si popovídat a zavzpomínat. Oslavy se jako vždy zúčastnil pan ředitel, který každému osobně popřál a předal květinu. Nechyběl ani přípitek a domácí zákusek. Všem oslavencům přejeme hodně zdraví do dalších let.

Únorová oslava narozenin
Pondělí  21.01.

21.1. se uskutečnila letos první oslava narozenin. Klienti narození v měsíci lednu se měli možnost setkat v reminiscenční místnosti domova u slavnostně prostřeného stolu. Oslavenci společně poseděli a zavzpomínali na prožitá léta. Nechyběl ani slavnostní přípitek, domácí zákusek a květina s rukou pana ředitele. Oslavy se zúčastnili manželé Křížovi, kteří slavili nejen narozeniny paní Křížové, ale také 70. let společného života. Gratulujeme a přejeme hodně zdraví a štěstí do dalších let.

První společná oslava narozenin
Středa  09.01.

Jako každý rok i letos nám děti a učitelé z MŠ Speciální připravili Tříkrálové vystoupení. Tentokrát k nám zavítali ve středu 9.1. dopoledne. Děti v krásných kostýmech tří králů vystoupily s pásmem koled a písniček, které si s nimi mohli zazpívat i naši klienti. Na závěr všem rozdaly dárečky v podobě perníčků, které se svými maminkami vyráběly. Naši senioři měli jako vždy z návštěvy dětí velikou radost. Děkujeme a těšíme se na další spolupráci v tomto roce.

Tříkrálové vystoupení MŠ Speciální
Úterý  08.01.

V úterý se v našem domově poprvé uskutečnil workshop s malířem Pavlem Lakomým. Tato aktivita je určena především pro klienty, kteří rádi kreslí, malují a jinak tvoří v naší dílně a rádi se naučí něčemu novému. I přes první ostych se všichni zúčastnění zapojili a pod vedením pana Lakomého vytvořili originální obrázky kreslené křídou. Posuďte sami jak se jim to povedlo...…
Tato aktivita se bude opakovat a věříme, že přiláká další zájemce.

Workshop s malířem Pavlem Lakomým
Podporují násPaliativní péčeHistorie
facebook

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci
Šafaříkova 852, 438 01 Žatec, tel.: 415 710 295, e-mail:

DPS Žatec © 2014 / Created by Lagarto a Cogito  / xhtml | css