Společenské a kulturní akce

Proběhlo v roce 2019

Úterý  05.03.

5.3. na masopustní úterý u nás zavládlo bujaré veselí. Za doprovodu harmoniky a zpěvu lidových písní k nám zavítal průvod maškar, za které se převlékly děti a učitelé z MŠ Speciální. Našim klientům připomněli tradici masopustu, zazpívali si s nimi několik písní a nabídli k ochutnání zabijačkové pochoutky. Senioři jako vždy přijali děti z nadšením. Děkujeme za návštěvu a těšíme se na další spolupráci.

Masopustní průvod MŠ Speciální
Pondělí  04.03.

V pondělí 4. března k nám zavítali žáci literárně dramatického oboru ZUŠ ze třídy paní učitelky Jandíkové. Zahráli nám dvě krátká představení a zarecitovali básně. Celý program zakončili zpěvem za doprovodu kytary. Naši klienti si vystoupení velmi užili a po představení nešetřili chválou na dovednosti dětí a ocenili i přístup a vedení paní učitelky. Děkujeme za krásný zážitek.

Vystoupení ZUŠ
Středa  27.02.

V našem domově připravujeme pro klienty mnoho pravidelných volnočasových aktivit. Mezi nejčastější patří ruční práce v ergodílně, kterou mohou klienti navštěvovat 4 x týdně. Každý klient si zde může vybrat činnost podle svého zájmu a schopností. Jedná se především o ruční práce, které byli klienti zvyklí dělat doma, např. pletení, háčkování, navlékání korálků, motání příze, apod., ale také činnosti, které si poprvé zkusili až u nás. Např. antistresové omalovánky, malování na látku a jiné techniky. Klienti jsou nápomocni při výrobě rozličných produktů, které nabízíme k prodeji na jarmarcích a akcích, na které jsme pozváni. Jsme rádi, že si dílnu lidé oblíbili a navštěvují ji stále víc a víc. Prostředí je příjemné, každému uvaříme kávu, capuccino, čaj dle chuti. Jako podkres k dobré pohodě hrají jim známé a oblíbené písně. Kdo se nechce zapojit manuálně, může luštit křížovky nebo osmisměrky, číst časopisy, povídat si s ostatními a hrát společenské hry. Příležitostně na přání společně s našimi klienty uděláme bramboráky nebo něco sladkého. A tak se naše dílna stává místem společenských setkání, kde mohou lidé navazovat nové kontakty a přátelství.

U nás v dílně
Pondělí  25.02.

25. února k nám opět po roce zavítal pan Vladimír Pecháček ze skupiny Šlapeto. Vystoupil zde s hudebním pořadem plným lidových a staropražských písniček, které jsou našim klientům dobře známé. Většina diváků se proto přidala a z účinkujícím si s chutí zazpívala. Zájem o vystoupení byl opravdu velký, a tak se budeme těšit na příští setkání opět za rok.

Hudební vystoupení p. Pecháčka
Středa  20.02.

Ve středu 20. února se u nás opět po roce konal masopust. Od rána probíhala na dvoře domova příprava tradičních zabijačkových pochoutek, jejichž výrobu mohli klienti sledovat a zároveň ochutnávat. Odpoledne se konal průvod maškar, za které se převlékli naši zaměstnanci i s panem ředitelem, který jako loni oblékl kostým hradní stráže a nabízel klientům štamprličku něčeho ostřejšího. Průvod masek se vydal i na ulici, za zpěvu a lomození obešel celý trakt budov a pak zamířil na oddělení, kde pobavil i klienty na pokojích. K dobré náladě přispělo také společné zpívání starých písniček za doprovodu harmoniky. Všichni si masopust náramně užili a věříme, že na něj budou ještě dlouho vzpomínat.

Masopust
Úterý  12.02.

V úterý 12.2. proběhl již druhý workshop s malířem Pavlem Lakomým. Tentokrát se zapojili i další klienti, kteří rádi tvoří a nebojí se zkoušet nové věci. Pod vedením malíře si účastníci vyzkoušeli kresbu barevnými křídami. Každý z nich si tak odnesl nové zkušenosti a originální vlastnoručně kreslené obrazy.

Workshop s malířem Pavlem Lakomým
Pondělí  11.02.

11. února jsme pro naše klienty připravili letos již druhou oslavu narozenin. Únoroví oslavenci se tak mohli setkat u slavnostně prostřeného stolu a společně si popovídat a zavzpomínat. Oslavy se jako vždy zúčastnil pan ředitel, který každému osobně popřál a předal květinu. Nechyběl ani přípitek a domácí zákusek. Všem oslavencům přejeme hodně zdraví do dalších let.

Únorová oslava narozenin
Pondělí  21.01.

21.1. se uskutečnila letos první oslava narozenin. Klienti narození v měsíci lednu se měli možnost setkat v reminiscenční místnosti domova u slavnostně prostřeného stolu. Oslavenci společně poseděli a zavzpomínali na prožitá léta. Nechyběl ani slavnostní přípitek, domácí zákusek a květina s rukou pana ředitele. Oslavy se zúčastnili manželé Křížovi, kteří slavili nejen narozeniny paní Křížové, ale také 70. let společného života. Gratulujeme a přejeme hodně zdraví a štěstí do dalších let.

První společná oslava narozenin
Středa  09.01.

Jako každý rok i letos nám děti a učitelé z MŠ Speciální připravili Tříkrálové vystoupení. Tentokrát k nám zavítali ve středu 9.1. dopoledne. Děti v krásných kostýmech tří králů vystoupily s pásmem koled a písniček, které si s nimi mohli zazpívat i naši klienti. Na závěr všem rozdaly dárečky v podobě perníčků, které se svými maminkami vyráběly. Naši senioři měli jako vždy z návštěvy dětí velikou radost. Děkujeme a těšíme se na další spolupráci v tomto roce.

Tříkrálové vystoupení MŠ Speciální
Úterý  08.01.

V úterý se v našem domově poprvé uskutečnil workshop s malířem Pavlem Lakomým. Tato aktivita je určena především pro klienty, kteří rádi kreslí, malují a jinak tvoří v naší dílně a rádi se naučí něčemu novému. I přes první ostych se všichni zúčastnění zapojili a pod vedením pana Lakomého vytvořili originální obrázky kreslené křídou. Posuďte sami jak se jim to povedlo...…
Tato aktivita se bude opakovat a věříme, že přiláká další zájemce.

Workshop s malířem Pavlem Lakomým
Podporují násPaliativní péčeHistorie
facebook

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci
Šafaříkova 852, 438 01 Žatec, tel.: 415 710 295, e-mail:

DPS Žatec © 2014 / Created by Lagarto a Cogito  / xhtml | css