Společenské a kulturní akce

Proběhlo v roce 2024

Pondělí  08.07.

V pondělí 8.7.v krásném letním měsíci Červenci jsme společně s panem ředitelem oslavili narození našich obyvatelů. Slavnostní výzdoba, domácí mandarinkové řezy, přípitek s blahopřáním dodalo prostředí to správné narozeninové kouzlo. Nechybělo vyprávění a vzpomínání. Na závěr všem osobně pogratuloval a předal růži pan ředitel.

Červencová oslava narozenin
Středa  26.06.

Ve středu 26.června jsme byli po roce opět pozváni na Zahradní slavnost spřátelené organizace Kamarád - LORM. S několika našimi klienty jsme poseděli v příjemné prostředí altánu u stolu s bohatým občerstvením obklopeni mnoha dětmi z mateřských škol a zajímavým programem.
Děkujeme za pozvání a příjemně strávené dopoledne.

Zahradní slavnost - Kamarád LORM
Středa  26.06.

Ve středu 26. června v odpoledních hodinách se na dvoře domova uskutečnila první letošní zahradní slavnost. Pro naše obyvatele jsme přichystali párty s hudbou, buřty na grilu a pivem. K tanci a poslechu hrála tradičně skupina MUSIC BAND a nechyběl ani zajímavý host. Tentokrát naše pozvání přijal mladý nadaný zpěvák Kristián Šebek, které se proslavil koncerty: "Můj vzor, božský Karel". Během svého hodinové vystoupení zazpíval nejen písně Karla Gotta, ale také Waldemara Matušky, Milana Chladila či Franka Sinatry. Zájem i následné ohlasy byly velké, počasí se také vydařilo a tak se již těší na příští zahradní slavnost, která se bude konat 31. července.

Zahradní slavnost
Středa  19.06.

Ve středu 19. června jsme pro naše obyvatele uspořádali poslední oblíbenou Videokavárnu před prázdninovou pauzou. Návštěvníci kavárny si opět mohli vybrat sladké či slané pochoutky, ale také nanuky či nápoje. Jako vždy byl o kavárnu velký zájem, navštívilo ji 40 klientů, a proto budeme v této aktivitě pokračovat i nadále.

Videokavárna
Úterý  18.06.

V úterý 18. června jsme se na milé pozvání zúčastnili 10. ročníku akce "Mezibořské slunce" aneb zahradní setkávání seniorů pořádaném v areálu Domova sociálních služeb Meziboří.
Po slavnostním zahájení nás čekalo soutěžní klání v několika zajímavých, mnohdy i náročných disciplínách. Nejtěžší pro nás bylo přiřazování klíčů podle tvaru a naopak nejsnadnější - doplňování přísloví, která pravidelně trénujeme na cvičení paměti.
Během soutěží i po nich jsme si užívali bohatý kulturní program - hudební vystoupení, stepařské číslo i malé mažoretky. Nechybělo ani vyhlášení vítězů soutěžního klání a výtvarné soutěže "Slunce v rámu". I když jsme se neumístili na stupních vítězů, odpoledne plné zábavy jsme si náramně užili.

Mezibořské slunce
Pondělí  17.06.

V pondělí 17.6. jsme se sešli u slavnostně prostřeného stolu, abychom oslavili narozeniny obyvatel domova narozených v měsíci červnu. Přestože počet oslavenců byl nízký, posezení s panem ředitelem se zúčastnili všichni. Společně poseděli, pohovořili a pochutnali si na výborném jahodovém řezu. Nechyběl tradiční přípitek a osobní gratulace s květinou od pana ředitele.

Červnová oslava narozenin
Středa  12.06.

Po roce jsme se opět vydali na Celodenní výlet. Tentokrát se jelo do města Plasy. Naší hlavní zastávkou byla Zoologická zahrada, kde jsme mohli vidět šelmy, opice, ptáky a mnoho jiného. Zahradu jsme si prošli pohodovým tempem a poté se procházkou přemístili na oběd do Pivovarské restaurace, kde jsme si odpočinuli a pochutnali na výborném jídle. Po obědě jsme si prohlédli okolí kláštera a poslechli si zajímavosti z jeho historie. Dalším zpestřením výletu byla zastávka v Kralovicích, kde jsme navštívili vyhlášenou cukrárnu a poseděli u zákusku a kávičky.
I přes "aprílové" počasí se výlet vydařil a odjížděli jsme plni krásných zážitků.
Děkujeme paní Theuerové a BABY TOUR za organizaci zájezdu a těšíme se na další .... zase za rok.

Výlet do ZOO Plasy
Středa  05.06.

5. 6. k nám do pečovatelského domu u Hřiště zavítal ilustrátor Adolf Dudek. Cílem návštěvy bylo ukázat všem, kteří v životě běžně nekreslí, že to dokáží také oni. "Neúspěchu není třeba se bát. Kreslíme hlavně pro radost, uvolnění a pocit pohody". Naučili se, že pomocí základních geometrických tvarů - kolečka, čtverce, trojúhelníku a obdélníku se dá nakreslit celý obraz. I když si někteří mysleli že vůbec nepůjdou, protože malovat vůbec neumí, tak nakonec odcházeli s dobrým pocitem a alespoň na chvilku se stali malíři....
Tímto bychom chtěli moc poděkovat paní Blance Peteříkové z Městské knihovny v Žatci za zprostředkování a panu řediteli Petru Antonimu za podporu.

Malování s ilustrátorem Adolfem Dudkem
Úterý  04.06.

Po roce u nás opět vystoupilo DUO RUGGIERI. Jedná se o koncert italského tenoristy Giancarla Ruggieri zpestřené baletním vystoupením jeho manželky Soni. Jako vždy zazněly známé operní a operetní árie, ale také italské populární písně a písně z hollywoodských filmů. Milovníci klasické hudby si opět přišli na své.

Duo Ruggieri
Pondělí  03.06.

K příležitosti Mezinárodního dne dětí pořádáme každým rokem soutěžní odpoledne pro děti a vnoučata klientů a zaměstnanců. I letos jsme dodrželi tuto tradici a na pondělí 3.6. připravili soutěže v duchu povolání. Celý program jsme zahájili představením disciplín a veselou rozcvičkou. Následně se děti rozprchly k 10 disciplínám, aby po splnění všech úkolů navštívily náš stánek plný odměn. Děti si zasoutěžily s řidičem autobusu, pradlenou, servírkou, malířem, učitelkou, kuchařem, sportovcem, námořníkem a popelářem.
Po nasbírání 10 razítek si děti mohly vybrat z nepřeberného množství cen. Tímto bychom chtěli poděkovat panu Macákovi za poskytnutí krásných odměn pro naše soutěžící. Letos se dětského dne zúčastnilo rekordních 46 dětí a na každé se dostalo bohaté odměny. Počasí se také vydařilo a tak vše mohlo proběhnou podle plánu na dvoře domova ke spokojenosti všech.

Dětský den
Čtvrtek  23.05.

Ve čtvrtek 23.května se uskutečnila další velmi oblíbená VIDEOKAVÁRNA s promítáním písniček na přání a výběrem sladkých a slaných pochoutek, nově také nanuků. Na zájemce čekaly slavnostně prostřené stoly a servírky ve stylu "retro". Už se všichni těší na poslední kavárnu před prázdninovou pauzou, která proběhne 19.června.

Videokavárna
Středa  22.05.

Ve středu 22. května jsme byli pozváni na již tradiční Soutěžní klání do Podbořan. S radostí jsme přijali a vyrazili s naším tříčlenným družstvem ve složení Elena Šavlová, Eva Drazinská a Věra Janíková soutěžit. Počasí nám příliš nepřálo a tak se všechny disciplíny odehrávaly v interiéru, to nám však nevadilo a soutěžní klání jsme si náramně užili. K dobré náladě přispěl příjemný personál, výborné občerstvení a hudba pana Třísky, který nám zahrál k tanci i poslechu. Přestože jsme se umístili až na devátém místě, odjížděli jsme plni dojmů a s úsměvem na tváři.

Soutěžní klání v Podbořanech
Pátek  17.05.

Tento týden jsme měli v pečovatelských domech v hudebním duchu.
V pondělí nám přišly popřát děti z družiny Základní školy 28.října žáci k dni maminek, který se slavil v neděli a přinesly nám přáníčka a kytičky.
V úterý vystoupily žáci ze Základní umělecké školy a další dny se nesly v duchu chlebíčků a dortíků.

Vystoupení dětí v Pečovatelské službě
Středa  15.05.

I když kalendářně připadá Mezinárodní den seniorů na 1.10., my jsme již tradičně využili pěkné jarní počasí a uspořádali našim seniorům jejich den - den plný soutěží, ve středu 15.května. Na dvoře domova i v naší společenské místnosti jsme rozmístili 10 stanovišť s různými soutěžemi. Účastníci si tak mohli vyzkoušet kuželky, cvrnkanou, věšení prádla, hledání věcí po slepu, přiřazování barev, třídění korálků, vkládání kuliček do kelímků dle zadání, házení sáčku do kruhu, přiřazování čísel nebo poznávání známých českých filmů a herců. Po splnění všech úkolů se každý mohl vybrat z pestré nabídky cen v našem stánku. Nechybělo ani občerstvení ve formě koláčků a nápojů. Vzhledem k tomu, že soutěží se účastní i klienti imobilní, ocenili jsme pomoc studentů dobrovolníků organizovaných paní učitelkou Uďanovou z OA a SOŠ zemědělské a ekologické v Žatci, kteří je na soutěži doprovázeli. Za to jim velmi děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

Den seniorů: soutěžní klání
Úterý  14.05.

Dne 14.5.2024 se v Domově pro seniory uskutečnilo plánované požární cvičení a to včetně simulace požáru zakouřením kuchyňky v prvním patře a s evakuací 6 osob (figurantů, nikoli obyvatel domova), z toho jedna evakuace byla realizována oknem.
Cvičení dopadlo na výtečnou, do dvou minut od nahlášení poplachu přijeli žatečtí profesionální hasiči a hned za nimi sbor z "Trianglu" a dobrovolní hasiči z Libočan a Žatce!
Všem děkujeme za součinnost!

Požární cvičení
Pondělí  13.05.

Během roku nás pravidelně navštěvovali dobrovolníci - studenti gymnázia. S našimi klienty si povídali, vzpomínali a hráli různé stolní hry. Ve čtvrtek 9.5. se s námi přišli rozloučit a poděkovat za milé přijetí a získané zkušenosti a zážitky.
My také děkujeme a přejeme jim mnoho zdarů v dalším studiu.

Dobrovolníci
Pondělí  13.05.

V pondělí 13.5. proběhlo slavnostní posezení květnových oslavenců s panem ředitelem. Klienti narození v měsíci květnu společně poseděli u kávy a zákusku a připili si vaječným koňakem. Nechybělo vyprávění a vzpomínání na mladá léta a sdílení zážitků a zkušeností. Na závěr pan ředitel předal všem růži s přáním všeho nejlepšího do dalších let.

Květnová oslava narozenin
Neděle  12.05.

Každý rok v tento čas si připomínáme Den matek. Je to den, kdy se vzdává pocta matkám a mateřství. Slaví se v různé dny na mnoha místech po celém světě. U nás v Česku se slaví duhou květnovou neděli. I v našem domově jsme si tento svátek společně připomněli, krásným vystoupením se základní uměleckou školou pod vedením paní učitelky Jiráskové.

Den Matek
Úterý  30.04.

Letos poprvé jsme 30. dubna v den pálení čarodějnic podnikli větší kulturní akci. Několik zaměstnanců se převléklo do čarodějných kostýmů a vyrazilo po domově "postrašit" a pobavit jeho obyvatele. Poté jsme se společně sešli na dvoře, abychom zapálili předem připravenou čarodějnici a zatančili čarodějný taneček s košťaty. Další velkou atrakcí byl kouzelník - fakír BEN GHAN, který nám předvedl své umění s ohněm, polykání mečů a další kouzla. K ochutnání a osvěžení byly pro návštěvníky připraveny magické lektvary s ovocnou příchutí. Počasí se také vydařilo a tak věříme, že si všichni toto poslední dubnové odpoledne užili.

Pálení čarodějnic
Pondělí  29.04.

Na 29.dubna připadá celosvětově uznávaný svátek - DEN TANCE. I my jsme se zapojili do akce pořádané v letním kině Žatec, kde vystupovaly mateřské školy, Domov dětí a mládeže a Základní umělecká škola. Letos již podruhé jsme byli přizváni, abychom s našimi klienty předvedli co dovedeme. Tentokrát to bylo vystoupení v duchu karnevalu s názvem TY JÓ RIO - secvičené jako předtančení na reprezentační ples Domova pro seniory. Věříme, že se líbilo, my jsme si to užili...

Den tance
Čtvrtek  25.04.

Dne 25.4. se uskutečnila v pořadí již 12. videokavárna a zájem z řad našich obyvatel je enormní. Již podruhé si mohli naši hosté vybrat ze sladké i slané nabídky, ale i z několika teplých a studených nápojů. Tradičně vede zájem o sladké, např. větrníky a špičky, na své si však přijdou i milovníci chlebíčků a jiných slaných pochoutek. Budeme se těšit na příští videokavárnu, která se koná 23. května.

Videokavárna
Pondělí  22.04.

22.4. se opět slavilo ... Obyvatelé domova narození v měsíci dubnu společně oslavili narozeniny ve společnosti pana ředitele. Čekal na ně domácí zákusek a přípitek a nechybělo ani příjemné povídání a vzpomínání. Na závěr všem osobně popřál a květinu předal pan ředitel.

Dubnová oslava narozenin
Čtvrtek  18.04.

Ve čtvrtek 18. dubna nám přišli zpříjemnit odpoledne žáci Základní umělecké školy. Připravili si pro nás přednes básní a hru na kytaru. Mladí umělci nás jak vždy potěšili a příjemně pobavili. Děkujeme.

Vystoupení ZUŠ
Středa  10.04.

Tento týden jsme si zpestřili aktivity v dílně výrobou slaného pečiva a jeho ochutnáváním.
Posuďte sami jak jsme si vedli ....

Pečení v dílně
Středa  10.04.

V našem domově je jednou z nejoblíbenějších aktivit Boccia. Jedná se o sport podobný hře petanque, který je soutěžní disciplínou i na paraolympiádě. U nás mohou klienti navštěvovat bocciu pravidelně 1x týdně a pro velký zájem jsme ji rozšířili na 4 skupiny.
Aby si hráči mohli zasoutěžit a poměřit své dovednosti, pořádáme každoročně velký turnaj. Letos se uskutečnil 10. dubna a zúčastnilo se ho rekordních 40 soutěžících, kteří byli rozděleni do předem vylosovaných čtyřčlenných družstev. Pro všechny bylo připraveno bohaté občerstvení a drobné dárky, pro vítězná družstva diplomy a bohaté ceny.
Věříme, že si všichni soutěžící den užili....

Turnaj v Boccie
Čtvrtek  28.03.

Týden před Velikonoci jsme v dílně tvořili s dětmi ze ZUŠ z výtvarného oboru, děti z oboru dramatického zase naše klienty zabavily četbou nebo hrami. Také jsme si upekli perníčky s jarními motivy a někteří si je zkusili i ozdobit. Posuďte sami jak se nám dařilo .....

Velikonoční tvoření
Středa  27.03.

Tento měsíc jsme již podruhé připravili pro naše klienty tradiční Videokavárnu, tentokrát velikonoční. Pro naše hosty bylo připraveno příjemné prostředí s velikonoční výzdobou a výběr jak sladkých tak slaných pochoutek, ale také malá kulturní vložka ve formě veselé scénky v duchu Velikonoc. Věříme, že si návštěvu kavárny všichni moc užili a těší se na další, která bude opět za měsíc.

Velikonoční kavárna
Čtvrtek  21.03.

Týden před Velikonoci nás navštívily děti z MŠ speciální, aby nám zpestřily odpolední dílnu a zároveň předaly vlastnoručně upečené perníčky a popřály krásné Velikonoční svátky.

Návštěva MŠ Speciální
Středa  20.03.

Obyvatelé našeho domova mají nepřeberné množství možností jak se bavit, setkávat a trénovat svou paměť i manuální zručnost a to v rámci volnočasových aktivit a kulturních a společenských akcí. Jednou z velmi oblíbených aktivit je odpolední "dílna". Probíhá 3 x týdně a klienti se zde mohou zapojit do různých činností podle svých zájmů a schopností. Důležitou součástí této aktivity je zejména setkávání a navazování nových přátelství nejen mezi sebou, ale také v rámci mezigeneračních setkávání. Pravidelně nás navštěvují děti z MŠ speciální, ale také studenti - dobrovolníci, kteří se zapojují do rozhovorů a různých aktivit. Další oblíbenou činností jsou karetní a stolní hry, vybarvování obrázků nebo aktivit spojených s kalendářním rokem. Nově jsme také v rámci dílny zařadili hraní kuželek, které naši klienti s nadšením uvítali. Atmosféra v dílně je vždy přátelská a uvolněná .... posuďte sami.

Co se děje v dílně...
Pondělí  11.03.

V pondělí 11.3. jsme uspořádali narozeninovou oslavu pro klienty narozené v měsíci březnu. Na Oslavence čekal slavnostně prostřený stůl, výborný domácí zákusek a káva. Jedna s oslavenkyň se tento měsíc dožívá již úctyhodných 101 let a je tak nejstarší obyvatelkou nejen Domova pro seniory, ale také města Žatec. Paní Emilie Kolocová si tak užívala zaslouženou pozornost a obdiv všech přítomných.
Nechybělo společné povídání, přípitek a květina od pana ředitele.

Březnová oslava narozenin
Pátek  08.03.

8. března tradičně slavíme Mezinárodní den žen. Při této příležitosti jsme v pátek 8.3. připravili, nejen pro ženy, naši Videokavárnu. Na návštěvníky čekalo příjemné prostředí, promítání písniček na přání a velký výběr zákusků a dalších dobrot. Slavnostní odpoledne uvedl pan ředitel s přáním všem ženám a předáním květin, následovalo promítání starých šlágrů a objednávání ..... Na závěr vystoupily děti ze základní umělecké školy s hrou na hudební nástroje, zpěvem a recitací.
Kavárna měla jako vždy veliký úspěch a za nedlouho nás čeká již Velikonoční.

Videokavárna k MDŽ
Pondělí  19.02.

V pondělí 19.2. jsme připravili slavnostní posezení pro klienty narozené v měsíci únoru. Pozvání přijalo všech sedm oslavenců. Sešli se u slavnostně vyzdobené tabule s připraveným pohoštěním. Tentokrát mohli ochutnat výborný domácí zákusek - řezy s vaječným likérem. K dobré náladě přispělo také společné vzpomínání a vyprávění historek ze života. Na závěr všem osobně pogratuloval a květinu předal pan ředitel.

Únorová oslava narozenin
Úterý  13.02.

Již tradičně v našem domově pořádáme Masopust s průvodem maškar a ochutnávkou masopustních pochoutek. Nejinak tomu bylo i letos. Tentokrát jsme však ke spolupráci přizvali také mateřské školy.
Na masopustní úterý 13. února jsme se převlékly za maškary a začal pravý masopustní rej. Nejprve v domově a poté v Klášterní zahradě, kde už na nás čekaly děti z mateřských škol. Ve společném průvodu za veselého zpěvu jsme prošli zahradou a přemístili se k pódiu, kde probíhal krátký program - společné zpívání známých dětských písniček, vystoupení MŠ speciální a Fügnerova. Úvodní slovo měl ředitel domova a nechyběl ani pan starosta, který nám oficiálně zahájil masopust. I dětem byla nabízena tradiční masopustní ochutnávka koláčků a jiných dobrot. Na závěr vystoupili zaměstnanci domova pro seniory, co by maškary, kteří pro děti připravili rozcvičku na hudbu Kája a Bambuláček - Boky, ramena.
Pro velký úspěch si tuto akci zopakujeme zase příští rok a tak se nám tu zrodila nová žatecká tradice.

Masopust
Čtvrtek  08.02.

Tyto poslední týdny věnujeme přípravou na masopust, malujeme, stříháme, vybarvujeme....
Naše hodná knihovnice paní Blanka Peteříková přišla přečíst a vyprávět o vzniku a tradicích masopustu.
A také slavíme narozeniny.....

Příprava na Masopust
Středa  24.01.

Ve středu 24. ledna jsme po vánoční odmlce pro naše obyvatele opět uspořádali oblíbenou VIDEOKAVÁRNU. Tato aktivita umožňuje našim klientům, i těm, kteří mají málo příležitostí, zapojit se do běžného života a prožít kulturní a společenský zážitek - posedět v příjemném prostředí s přáteli a známými při poslechu oblíbených písní, vybrat si a objednat z nabídky něco k zakousnutí a na závěr zaplatit. Tentokrát jsme připravili kavárnu "NA SLANO" s nabídkou chlebíčků, banketek, smaženek a dalších oblíbených dobrot, a nechybělo ani pivo. Akce se setkala s velkým úspěchem a určitě ji budeme opakovat. Příští kavárna však bude opět "sladká" a to 8. března k příležitosti MDŽ.

Videokavárna
Pondělí  22.01.

V pondělí 22.1. jsme letos poprvé pořádali narozeninovou oslavu, a to pro obyvatele domova narozené v měsíci lednu. V tento měsíc narozeniny slaví 18 klientů, a protože pozvání přijala většina z nich, byla slavnostní tabule neobvykle dlouhá a vyžadovala prostor společenské místnosti. Jako vždy si oslavenci mohli pochutnat na domácím zákusku, kávě či čaji, připít si vaječným likérem a společně si zavzpomínat. A bylo opravdu na co, mnoho z našich lednových oslavenců již přesáhlo devadesát let. Nejstarší účastnice bylo 1.ledna 99 let. Všem přejeme jen to nejlepší do dalších let.

Lednová oslava narozenin
Sobota  06.01.

6. ledna si připomínáme svátek Tří králů. Na Tři krále chodili koledníci a posvěcenou křídou psali požehnání domů. Za to dostávali drobné peníze nebo dobroty. I nás navštívili a to hned dvakrát. 5. ledna si pro nás připravily děti a učitelé z MŠ speciální tříkrálové vystoupení s písničkami a říkadly. Děti poté obdarovaly naše seniory dárečky, které sami vytvořily a někteří z našich klientů si odnesli i koruny tří králů. Druhou návštěvou - 9. ledna byli koledníci s tříkrálovou sbírkou, kteří koledovali u nás v dílně a také na pokojích obyvatel domova, kteří si přáli přispět.

Tři králové
Podporují násPaliativní péčeHistorie
facebook

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci
Šafaříkova 852, 438 01 Žatec, tel.: 415 710 295, e-mail:

DPS Žatec © 2014 / Created by Lagarto a Cogito  / xhtml | css