Společenské a kulturní akce

Proběhlo v roce 2022

Pondělí  28.11.

V pondělí 28. listopadu jsme si mohli poslechnout koncert mladého zpěváka z Prahy Tomáše Ringela. Již po druhé navštívil náš domov, aby potěšil naše seniory známými českými i zahraničními evergreeny 50. - 70- let. Zazněly písně Karla Gotta, Waldemara Matušky, Petra Nováka, Franka Sinatry a mnoho dalších. Protože se koncert uskutečnil již v adventní čas, nechyběly vánoční písmě a koledy. I přes mladý zpěvákův věk, ocenili posluchači jeho silný hlas a příjemné vystupování. Koncert sklidil veliký úspěch a zanechal hluboký dojem.

Koncert zpěváka Tomáše Ringela
Čtvrtek  24.11.

Tradičně jsme byli pozváni na Adventní posezení Domova pro seniory ve Vroutku, které se konalo dne 24. 11. v odpoledních hodinách v Kulturním domě ve Vroutku. S několika našimi seniory jsme rádi pozváni přijali a těšili se na příjemnou adventní atmosféru a bohatý program. K hudbě a poslechu hrál celé odpoledne skvělý pan Tříska, vystoupili zde klienti a zaměstnanci Domova Krajánek, děti Z MŠ a družiny Vroutek a také my z našim úspěšným vystoupením z názvem "Zlatá šedesátá". Nechyběli slavnostně prostřené stoly a pohoštění. Moc se nám zde líbilo a tak jsme domů odjížděli plni krásných dojmů.

Adventní posezení ve Vroutku
Sobota  12.11.

V sobotu 12. listopadu se po dvou letech odmlky opět uskutečnil Reprezentační ples domova pro seniory s podtitulem "ZLATÁ ŠEDESÁTÁ", tentokrát již jedenáctý.

XI. Reprezentační ples
Středa  09.11.

Ve středu 9. listopadu jsme u nás přivítali žáky Základní umělecké školy z tanečního oboru paní učitelky Fábryové. Připravili si pro nás taneční čísla různých žánrů, nechyběl lidový tanec v krojích, tanec moderní nebo mažoretky. O vystoupení dětí byl jako vždy veliký zájem, těšíme se na příští setkání s dětmi ze ZUŠ, tentokrát v prosinci s předvánočním vystoupením.

Taneční vystoupení ZUŠ
Pondělí  07.11.

Listopadová narozeninová oslava, proběhla dne 7.11.2022. Naši oslavenci měli připravený výborný domácí zákusek s názvem Twix. Nechyběl ani společný přípitek dobrého vaječného likéru. Na závěr pan ředitel popřál všem s kytkou tulipánů vše nejlepší hlavně hodně zdraví.

Listopadová oslava narozenin
Pondělí  31.10.

Říjnová oslava narozenin se tentokrát uskutečnila poslední den v měsíci, tedy 31.10. Tradičně je tento měsíc silný v počtu oslavenců a nebylo tomu jinak ani tento rok. A tak jsme se sešli v hojném počtu v naší reminiscenční místnosti, kde byl pro zúčastněné připraven slavnostně prostřený stůl v podzimním duchu, výborný domácí medovník a vaječný koňak na přípitek. Každý oslavenec povyprávěl něco o místě svého narození a své cestě do Žatce. Na závěr každý obdržel od pana ředitele růži s přáním všeho nejlepšího do dalších let.

Říjnová oslava narozenin
Středa  19.10.

Ve středu 19. října jsme u nás přivítali našeho pravidelného účinkujícího pana Vladimíra Pecháčka, bývalého člena skupiny Patrola Šlapeto. Jako vždy si pro nás připravil pestrý program ze známých písní staropražských a lidových, nechyběly ani písně Karla Hašlera či divadla Semafor. Vystoupení si všichni moc užili a společně si také zazpívali. Děkujeme za příjemně prožité podzimní dopoledne.

Hudební vystoupení pana Pecháčka
Středa  19.10.

Jako každý rok i tenhle jsme byli pozvaný na 12. ročník turnaje v boccie do Kadaně. Tréma byla veliká. Naši klienti hráli s Podbořany o 1. a 2. místo. Nakonec zvítězili o pouhé dva body protihráči. A my obhájili krásné druhé místo. Klienti hráli úžasně, byli jsme na ně velmi pyšní. Den si užili naplno a my s nimi. Odjížděli jsme s naším mottem: Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.

Turnaj v Boccie
Pondělí  03.10.

V týdnu od 3.10 se konal letos již 14. týden sociálních služeb. My jsme si v rámci toho týdne připravili mezigenerační setkání našich seniorů a dětí z mateřských škol v Žatci. Od pondělí do středy pro ně byly pořádány společné aktivity v našem domově. Na návštěvu jsme pozvali tři žatecké školky, se kterými často spolupracujeme i během roku - MŠ Sedmikráska, MŠ Fügnerova a MŠ speciální. Děti si společně s námi vyzkoušely sportovní hry, které klienti pravidelně v domově navštěvují - Bocciu a kuželky. Nechyběli ani další hry, např. velké puzzle, hra "padák" a další. Společně s dětmi jsme si také zazpívali několik známých písniček. Všichni byli tímto setkáním velmi nadšení, děti si dopoledne užily a zjistily, že ani obyvatelé domova se nemusí nudit.
Děkujeme za návštěvu a těšíme se opět na další spolupráci.

Týden sociálních služeb
Úterý  20.09.

20. září jsme byli pozváni na další soutěž. Domov pro seniory ve Vroutku letos poprvé pořádal soutěžní klání mezi spřátelenými domovi. Zúčastnili se soutěžící z Vroutku, Mašťova, Kadaně, Chomutova a samozřejmě zástupci našeho domova. Soutěžní klání se konalo v kulturním domě, kde pro nás bylo připraveno několik disciplín např. hokejbal, hod na cíl, šroubování víček, puzzle a další. Kromě soutěží byl přichystán další program - vystoupení dětí z MŠ a hudební vystoupení pana Třísky s dcerou, který všem zúčastněním zahrál k tanci a poslechu. Přestože jsme se umístili na 4. místě, celý den jsme si náramně užili. Oceňujeme nejen program, bohaté občerstvení, ale i vřelé a přátelské přijetí ze strany personálu. Už se těšíme na další setkání.
Náš domov reprezentovaly: Eva Drazinská, Elena Šavlová a Jana Richtářová.

Soutěžní klání ve Vroutku
Pondělí  19.09.

Máme tady první podzimní měsíc a s ním i další oslavu narozenin. Slavnostní posezení pro narozené v září se konalo v pondělí 19.9. Tentokrát zde své zastoupení měli i muži, kteří často chybí nebo jsou v menšině. Vzpomínalo se na místa narození, vyprávěly se příběhy ze života a zaměstnání. Nechyběla káva, přípitek a výborný domácí zákusek - tentokrát s názvem "Tribit". Na závěr pan ředitel osobně všem popřál a předal růži.

Zářijová oslava narozenin
Středa  07.09.

Ve středu 7. září jsme vyrazili s našimi klienty na soutěžní klání Janovský sedmiboj, které se konalo na krásné zahradě Domova pro seniory v Janově. Kromě bohatého programu čekalo na všechny i výborné pohoštění. Naši soutěžící si procvičili jemnou motoriku, paměť, zavzpomínali na známé české filmy nebo si vyzkoušeli hod na cíl. Taneční vystoupení nám předvedli nejen zaměstnanci, ale i klienti tamějšího domova. Nechyběla ani zábavná vystoupení nebo přehlídka zvířátek a vše bylo zakončeno písničkami s harmonikou. Počasí vyšlo nádherně a tak jsme si to společně velmi užili a naši skvělí soutěžící obsadili krásné 5. místo.

Soutěže v Janově
Středa  07.09.

Dne 7.9, byli naši klienti pozvaný na jubilejní X. ročník chmelových her do Podbořan. Na soutěžící měli místní lidé připravený bohatý program. Např. Česání chmele, ochutnávka piva. Všichni si to užívali. Byl to hezky den.

Chmelové hry v Podbořanech
Pátek  02.09.

V pátek 2. září se na nádvoří Domova pro seniory uskutečnila "Malá dočesná". Tuto akci, která je součástí Žatecké dočesné, jsme pořádali již druhým rokem a byla připravena nejen pro naše klienty, ale i pro širokou veřejnost. K tanci a poslechu hrála dechová hudba Doubravanka z Teplic se zpěvákem Antonínem Pencem. Zazněly české lidové písně i slavné evergreeny ze světa swingu a populární hudby. Nechyběly buřty na rožni a točené pivo, krásné počasí a samozřejmě dobrá nálada všech zúčastněných. Posuďte sami.....

Malá Dočesná
Pondělí  22.08.

V pondělí 22.8. jsme pro naše srpnové oslavence připravili tradiční slavnostní posezení s panem ředitelem. Podávala se káva, vaječný likér a skvělý domácí zákusek s názvem Mangový sen. Tentokrát se na oslavě sešli pouze 4 obyvatele domova, i tak nechybělo vzpomínání na předešlá léta a vyprávění zajímavých příběhů ze života. Na závěr všem oslavencům popřál a květinu předal pan ředitel.

Srpnová oslava narozenin
Sobota  06.08.

V sobotu 6. srpna pořádal klub MOTÁČ v Bezděkově akci nazvanou CHMELOVÉ LÉTO. Pro posluchače dobré dechovky vystoupila od 14 hodin dechová hudba HORALKA Kraslice, na kterou jsme se vypravili i my z několika klienty. Kromě hudby připravili pořadatelé také občerstvení, např. klobásky či párky na grilu, guláš, výborné točené pivo, chlazenou malinovku a další. Nechyběly ani soutěže související s krajem chmele - vědomostní kvíz, česání chmele či tanec s korbelem na hlavě, kterého se zúčastnil jeden z našich a dokonce vyhrál!!! Strávili jsme zde opravdu příjemné odpoledne při skvělé muzice.

Výlet za dechovkou
Středa  27.07.

Ve středu 27.7 od 14. hod se uskutečnila další zahradní slavnost. Nechyběly ani buřty na rožni s pivem. K tanci a poslechu zahrála kapela Music Band. Všichni klienti si to nesmírně užívali. Původně se měla konat zahradní slavnost na zahradě domova, ale kvůli nepříznivému počasí, nás ani nakonec nemuselo mrzet, že se slavnost musela přesunout do vnitřního prostoru domova.

Zahradní slavnost
Pondělí  11.07.

11.7. jsme pro červencové oslavence připravili společnou oslavu narozenin. Již tradičně je tento měsíc v roce "nejslabší" a tak se zde setkali pouze 4 oslavenci. Posezení s panem ředitelem tak proběhlo v komorním, ale příjemném duchu. U výborného domácího zákusku s názvem Ovocné nebeské řezy, si všichni rádi zavzpomínali na místa narození, práci a i svou cestu do Žatce. Nechyběl tradiční přípitek a květina z rukou pana ředitele.

Červencová oslava narozenin
Čtvrtek  30.06.

V poslední den školního roku k nám zavítaly děti z MŠ Sedmikráska. Pod vedením paní učitelek vystoupily s pásmem písní, které doprovodily pohybem a tancem. Většina písniček byla známá i našim seniorům a tak si zazpívali spolu s nimi. Na závěr jsme dětem jako poděkování předali pletené kočičky, které vytvořila naše klientka a malou sladkost. Děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

Vystoupení dětí z MŠ Sedmikráska
Úterý  21.06.

V úterý 21. června jsme se vydali na výlet, který pro nás pořádala Paní Theuerová se svou cestovní kanceláří BABY - TOUR.
Naší první zastávkou byla dílna v Lubenci, kde zkušení umělečtí skláři vytvářejí vitráže a mozaiky. Během exkurze, jsme viděli mnoho rozmanitých výrobků - šperků, mozaik, lamp, apod. , dozvěděli jsme něco o jejich výrobě a nechyběla ani praktická ukázka.
Po exkurzi jsme se přesunuli do Lybině, kde jsme v tamním kostele navštívili muzeum vitráží a vyslechli si něco o zajímavé historii a pozdější rekonstrukci kostela. Oběd jsme si dali v restauraci v Pivovaru Chyše, kde jsme si v příjemné prostředí pochutnali na jídle, ale i dobrém pivu. Poté nás čekal nedaleký zámek, kterým nás provedl sám majitel pan Lažanský. Prohlédli jsme si zámecké komnaty a sály a zároveň se dozvěděli mnoho zajímavostí.
Celý výlet byl velmi dobře zorganizován, přálo nám počasí a nechyběla dobrá nálada. Již teď se těšíme na další výlet a jsme zvědaví, kam se tentokrát podíváme....

Výlet za kouzlem vitráží a na zámek Chyše
Středa  08.06.

Ve středu 8.6. proběhla na dvoře domova první letošní zahradní slavnost. Přestože se konala na Medarda, počasí se obešlo bez deště, naopak bylo příjemně slunečno. Pro klienty bylo připraveno venkovní posezení pod stany, či balkony v příjemném stínu. Nechyběly grilované klobásy, pivo i zákusek. Během zahradní párty k tanci a poslechu zpíval muzikálový zpěvák Jakub Machulda, který si pro nás připravil repertoár známých písní Karla Gotta, Waldemara Matušky, ale také Elvise Presleyho a samozřejmě došlo i na oblíbené písničky na přání. Na slavnosti nechyběli ani manželé Markupovi, díky, jejichž daru jsme si mohli toto vystoupení vychutnat i u nás v domově.

Zahradní slavnost
Pondělí  06.06.

6. června proběhla další oslava narozenin. Pro oslavence jsme připravili slavnostně prostřenou tabuli s výborným domácím zákuskem.
Tentokrát se sešlo pouze 5 oslavenců a tak naše posezení proběhlo v komorním duchu. Každý vyprávěl svůj příběh - místo narození, pracovní a rodinný život. Nechyběl ani tradiční přípitek a květina z rukou pana ředitele.

Červnová oslava narozenin
Čtvrtek  02.06.

2. června jsme na dvoře domova pořádali Dětský den. Tento den má u nás několikaletou tradici, která byla bohužel minulé 2 roky přerušena. Letos se děti konečně dočkaly!
Odpoledne plné soutěží a zábavy pořádáme pro děti a vnoučata zaměstnanců a klientů. Tentokrát jsme tento den pojali v pirátském a námořnickém duchu. Na úvod děti čekala scénka - pirátský souboj o zahájení her, který dobře dopadl a slavnostní pověšení vlajky. Následovalo 10 úkolů. Za splnění jednotlivých disciplín obdržel každý pirátské groše a razítko. Po získání všech razítek si děti mohly vybrat svou odměnu v našem obchůdku. Připraveno bylo zdravé občerstvení z naší kuchyně ve formě ovocných pohárů. Nechyběli ani diváci z řad našich seniorů, kteří se soutěžením dětí také velmi bavili. Počasí nám přálo a tak bylo vše perfektní...
Posuďte sami...

Dětský den
Středa  18.05.

Byli jsme pozváni na letos první soutěž mezi domovy a to do Podbořan. 18. května se zde konal jubilejní 20. ročník soutěžního klání. S radostí jsme nabídku přijali a vydali se poměřit své síly. Náš domov reprezentovaly tři dámy: Anežka Buriánová, Jana Špirková a Marta Siegertová. Čekalo na nás 11 disciplín, např. kuželky, přebíraná či paměť. Užili jsme si také bohatý kulturní program - vystoupily zde děti z MŠ a také nám dobře známí Třískovi, kteří zahráli k tanci a poslechu. Přestože jsme se neumístili na předních místech, velice jsme si tuto výpravu užili. Už se těšíme na další.

Soutěžní klání v Podbořanech
Pondělí  16.05.

16.května byli pozváni obyvatelé domova, kteří slaví v tento měsíc své narozeniny, ke společné oslavě. Připravili jsme pro ně slavnostně prostřený stůl i pohoštění - výborný zákusek, kávu a přípitek. Oslava probíhala v příjemném duchu vzpomínek na prožitý život. Nechyběly ani historky ze zaměstnání a zajímavá místa narození. Na závěr všem osobně popřál a květinu předal pan ředitel.

Květnová oslava narozenin
Neděle  08.05.

Druhou květnovou neděli slavíme Den matek, který letos připadl na 8. května. Také u nás v domově si tento den připomínáme a tak jsme u nás rádi přivítali děti ze Základní umělecké školy v Žatci. Děti si pro naše seniory připravily malý koncert pod vedením paní učitelky Jaroslavy Jiráskové, která vyučuje hru na elektronické klávesové nástroje. Zahrály nám na klávesy, dechové nástroje či kytaru, zarecitovaly i zazpívaly.

Vystoupení ke Dni matek
Čtvrtek  28.04.

Ve čtvrtek 28. dubna jsme po roce u nás opět přivítali DUO RUGGIERI. Giancarlo Ruggieri, italský tenorista, si pro nás připravil pásmo operních a operetních árií, např. z operety Hraběnka Marica, a známých italských písní, např. Santa Lucia nebo O sole mio. Koncert byl doplněn o taneční vystoupení jeho ženy Soni, která zatančila na hudbu ze známých operet a valčíků.
Vystoupení slavilo veliký úspěch, což dokazuje také sál zaplněný do posledního místa. Děkujeme za krásný kulturní zážitek a těšíme se zase příště na shledanou...

Vystoupení DUA RUGGIERI
Pondělí  11.04.

Nedávno nás oslovily paní učitelky ze Základní umělecké školy v Žatci a nabídly nám setkání dětí a seniorů. A tak nás 11. dubna odpoledne navštívili žáci výtvarného a literárně - dramatického oboru, aby pod vedením paní učitelek Urbancové a Mynářové, vyrobili s našimi klienty jarní dekorace z papíru - připravili si pro ně předtištěné květiny a papírové kornouty. Ty pak v dílně spolu vybarvovali a nalepovali. Někteří žáci měli pro zájemce připraveny zajímavé knížky k předčítání. Děti nejen četly, ale také se zajímaly o životní příběhy seniorů a se zájmem poslouchaly jejich vyprávění, někteří se dokonce pustili do společného hraní karet. Dětem a paním učitelkám děkujeme za příjemně strávené odpoledne, které jak doufáme, obohatilo nejen seniory, ale i děti. Těšíme se na další brzké shledání.

Tvořivé dílny s dětmi
Středa  06.04.

Po delší době se k nám vracejí kulturní a společenské akce a s nimi i různá vystoupení. O vystoupení je vždy velký zájem, zejména když nás navštíví děti. Ve středu 6. dubna nám přišly zpříjemnit odpoledne děti ze Základní umělecké školy v Žatci. Pod vedení paní učitelek vystoupili žáci oboru literárně dramatického a hudebního. Seniory potěšili recitací a vyprávěním a také hrou na kytary.

Vystoupení Základní umělecké školy
Úterý  05.04.

Tento měsíc se oslava narozenin konala již v úterý 5.4. Na klienty narozené v měsíci dubnu čekal slavnostně prostřený stůl. Součástí výzdoby byl barevný ubrus, který v naší dílně ručně malovala jedna z oslavenkyň. Nechyběl ani vynikající domácí zákusek - Ovocný tvarožník, slavnostní přípitek a květina. K příjemné atmosféře přispělo vyprávění jednotlivých účastníků o místě svého narození a jejich životní cestě, která vedla až do Žatce.

Dubnová oslava narozenin
Úterý  05.04.

V úterý 5. dubna se nám naskytla příležitost navštívit žatecké divadlo. Uvedlo známého operního tenoristu Štefana Margitu, který se se svým programem INFINITY poprvé vydal do světa šansonu. Zájemci z řad našich obyvatel si tak mohli poslechnout koncert plný zcela nových písní, které pro něj napsal zpěvák a skladatel Michal Kindl. Ten ho také po celý večer doprovázel na klavír spolu s violoncellistkou Iris Moris. Pro naše klientky byl koncert známého umělce nevšedním zážitkem.

Návštěva divadla
Středa  30.03.

V prostoru našeho Domova se zvláštním režimem na II. patře jsme pro všechny naše klienty zřídili novou terapeutickou místnost SNOEZELEN. Zde v obzvláště příjemném a upraveném prostředí pomocí světelných a zvukových prvků, vůní a hudby realizujeme terapii, jejímž cílem je vyvolání příjemných smyslových pocitů.
Je to další krok ke zvyšování kvality a komfortu pro naše klienty. Věříme, že zdaleka není poslední!

Snoezelen
Pondělí  21.03.

Dne 21.3. jsme pořádali oslavu pro klienty narozené v měsíci březnu. Připravili jsme pro ně slavnostní pohoštění v naší reminiscenční místnosti. Tentokrát jsme se sešli v hojném počtu, nechyběli ani někteří rodinní příslušníci našich oslavenců. Oslavy se účastnila i nejstarší obyvatelka domova, které bude 31. března již 99 let. Všichni přítomní si pochutnali na výborném domácím jablečném zákusku, který vždy na naši oslavu připravuje naše kolegyně. Nechyběl slavnostní přípitek a květina z rukou pana ředitele.

Březnová oslava narozenin
Úterý  01.03.

1.3. jsme zahájili Masopust průvodem maškar, který procházel přes všechna oddělení. Děti a učitelé z MŠ Speciální zpívaly lidové písně, hrálo se na harmoniku a vůbec bylo veselo. Pro klienty měly upečené jidáše a k radosti našich seniorů je sami předávaly. Děkujeme, že děti a učitelé na nás myslí a udělali našim obyvatelům velkou radost.

Masopustní rej
Pondělí  28.02.

Po několikatýdenní pauze se život v domově opět vrací do běžných kolejí a obnovují se skupinové aktivity. Z důvodu těchto omezení jsme museli posunout i společnou oslavu narozenin. Ta se nakonec uskutečnila poslední únorový den.
Na oslavence čekal slavnostně prostřený stůl a výborný chuťově vyvážený domácí zákusek s názvem Bolero, který všem moc chutnal. Nechyběl ani přípitek v podobě oblíbeného vaječného koňaku a růže darovaná panem ředitelem. K dobré náladě přispělo také vzpomínání na místa narození, která byla jako vždy velmi různorodá.

Únorová oslava narozenin
Pondělí  10.01.

Máme tady zase další rok a s ním i první oslavu narozenin. Lednového posezení, které se uskutečnilo již 10. ledna, se zúčastnili téměř všichni oslavenci. Setkali se při kávě a domácím zákusku, zavzpomínali společně na místa odkud pocházejí a jak je život zavál až do Žatce. Na závěr všem osobně popřál a růži předal pan ředitel.

Lednová oslava narozenin
Pátek  07.01.

V pátek 7. ledna k nám na žádost některých klientů zavítali tři králové se sbírkou pro Charitu pod záštitou Otce Viléma a navštívili zájemce z řad seniorů, kteří si přáli přispět.

Tříkrálová sbírka
Čtvrtek  06.01.

6. ledna je svátkem Tří králů. Každý rok k nám v tento den přichází děti z MŠ speciální, aby nás potěšily svým vystoupením. Vzhledem k epidemiologickým opatřením proběhlo vystoupení tentokrát na našem dvoře. Zimní počasí tak dokreslilo sváteční atmosféru.
Děti zazpívaly tradiční tříkrálovou koledu a další písničky se zimní tématikou. Jejich bezprostřední projev si vysloužil velký potlesk. Na závěr jsme od pana ředitele obdržely krásné obrázky, které pro nás děti vytvořily. Na oplátku jsme je podarovali sladkostmi.
Děkujeme za návštěvu a těšíme se na další spolupráci v tomto roce.

Tříkrálové vystoupení MŠ speciální
Podporují násPaliativní péčeHistorie
facebook

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci
Šafaříkova 852, 438 01 Žatec, tel.: 415 710 295, e-mail:

DPS Žatec © 2014 / Created by Lagarto a Cogito  / xhtml | css