Společenské a kulturní akce

Proběhlo v roce 2022

Neděle  08.05.

Druhou květnovou neděli slavíme Den matek, který letos připadl na 8. května. Také u nás v domově si tento den připomínáme a tak jsme u nás rádi přivítali děti ze Základní umělecké školy v Žatci. Děti si pro naše seniory připravily malý koncert pod vedením paní učitelky Jaroslavy Jiráskové, která vyučuje hru na elektronické klávesové nástroje. Zahrály nám na klávesy, dechové nástroje či kytaru, zarecitovaly i zazpívaly.

Vystoupení ke Dni matek
Čtvrtek  28.04.

Ve čtvrtek 28. dubna jsme po roce u nás opět přivítali DUO RUGGIERI. Giancarlo Ruggieri, italský tenorista, si pro nás připravil pásmo operních a operetních árií, např. z operety Hraběnka Marica, a známých italských písní, např. Santa Lucia nebo O sole mio. Koncert byl doplněn o taneční vystoupení jeho ženy Soni, která zatančila na hudbu ze známých operet a valčíků.
Vystoupení slavilo veliký úspěch, což dokazuje také sál zaplněný do posledního místa. Děkujeme za krásný kulturní zážitek a těšíme se zase příště na shledanou...

Vystoupení DUA RUGGIERI
Pondělí  11.04.

Nedávno nás oslovily paní učitelky ze Základní umělecké školy v Žatci a nabídly nám setkání dětí a seniorů. A tak nás 11. dubna odpoledne navštívili žáci výtvarného a literárně - dramatického oboru, aby pod vedením paní učitelek Urbancové a Mynářové, vyrobili s našimi klienty jarní dekorace z papíru - připravili si pro ně předtištěné květiny a papírové kornouty. Ty pak v dílně spolu vybarvovali a nalepovali. Někteří žáci měli pro zájemce připraveny zajímavé knížky k předčítání. Děti nejen četly, ale také se zajímaly o životní příběhy seniorů a se zájmem poslouchaly jejich vyprávění, někteří se dokonce pustili do společného hraní karet. Dětem a paním učitelkám děkujeme za příjemně strávené odpoledne, které jak doufáme, obohatilo nejen seniory, ale i děti. Těšíme se na další brzké shledání.

Tvořivé dílny s dětmi
Středa  06.04.

Po delší době se k nám vracejí kulturní a společenské akce a s nimi i různá vystoupení. O vystoupení je vždy velký zájem, zejména když nás navštíví děti. Ve středu 6. dubna nám přišly zpříjemnit odpoledne děti ze Základní umělecké školy v Žatci. Pod vedení paní učitelek vystoupili žáci oboru literárně dramatického a hudebního. Seniory potěšili recitací a vyprávěním a také hrou na kytary.

Vystoupení Základní umělecké školy
Úterý  05.04.

Tento měsíc se oslava narozenin konala již v úterý 5.4. Na klienty narozené v měsíci dubnu čekal slavnostně prostřený stůl. Součástí výzdoby byl barevný ubrus, který v naší dílně ručně malovala jedna z oslavenkyň. Nechyběl ani vynikající domácí zákusek - Ovocný tvarožník, slavnostní přípitek a květina. K příjemné atmosféře přispělo vyprávění jednotlivých účastníků o místě svého narození a jejich životní cestě, která vedla až do Žatce.

Dubnová oslava narozenin
Úterý  05.04.

V úterý 5. dubna se nám naskytla příležitost navštívit žatecké divadlo. Uvedlo známého operního tenoristu Štefana Margitu, který se se svým programem INFINITY poprvé vydal do světa šansonu. Zájemci z řad našich obyvatel si tak mohli poslechnout koncert plný zcela nových písní, které pro něj napsal zpěvák a skladatel Michal Kindl. Ten ho také po celý večer doprovázel na klavír spolu s violoncellistkou Iris Moris. Pro naše klientky byl koncert známého umělce nevšedním zážitkem.

Návštěva divadla
Středa  30.03.

V prostoru našeho Domova se zvláštním režimem na II. patře jsme pro všechny naše klienty zřídili novou terapeutickou místnost SNOEZELEN. Zde v obzvláště příjemném a upraveném prostředí pomocí světelných a zvukových prvků, vůní a hudby realizujeme terapii, jejímž cílem je vyvolání příjemných smyslových pocitů.
Je to další krok ke zvyšování kvality a komfortu pro naše klienty. Věříme, že zdaleka není poslední!

Snoezelen
Pondělí  21.03.

Dne 21.3. jsme pořádali oslavu pro klienty narozené v měsíci březnu. Připravili jsme pro ně slavnostní pohoštění v naší reminiscenční místnosti. Tentokrát jsme se sešli v hojném počtu, nechyběli ani někteří rodinní příslušníci našich oslavenců. Oslavy se účastnila i nejstarší obyvatelka domova, které bude 31. března již 99 let. Všichni přítomní si pochutnali na výborném domácím jablečném zákusku, který vždy na naši oslavu připravuje naše kolegyně. Nechyběl slavnostní přípitek a květina z rukou pana ředitele.

Březnová oslava narozenin
Úterý  01.03.

1.3. jsme zahájili Masopust průvodem maškar, který procházel přes všechna oddělení. Děti a učitelé z MŠ Speciální zpívaly lidové písně, hrálo se na harmoniku a vůbec bylo veselo. Pro klienty měly upečené jidáše a k radosti našich seniorů je sami předávaly. Děkujeme, že děti a učitelé na nás myslí a udělali našim obyvatelům velkou radost.

Masopustní rej
Pondělí  28.02.

Po několikatýdenní pauze se život v domově opět vrací do běžných kolejí a obnovují se skupinové aktivity. Z důvodu těchto omezení jsme museli posunout i společnou oslavu narozenin. Ta se nakonec uskutečnila poslední únorový den.
Na oslavence čekal slavnostně prostřený stůl a výborný chuťově vyvážený domácí zákusek s názvem Bolero, který všem moc chutnal. Nechyběl ani přípitek v podobě oblíbeného vaječného koňaku a růže darovaná panem ředitelem. K dobré náladě přispělo také vzpomínání na místa narození, která byla jako vždy velmi různorodá.

Únorová oslava narozenin
Pondělí  10.01.

Máme tady zase další rok a s ním i první oslavu narozenin. Lednového posezení, které se uskutečnilo již 10. ledna, se zúčastnili téměř všichni oslavenci. Setkali se při kávě a domácím zákusku, zavzpomínali společně na místa odkud pocházejí a jak je život zavál až do Žatce. Na závěr všem osobně popřál a růži předal pan ředitel.

Lednová oslava narozenin
Pátek  07.01.

V pátek 7. ledna k nám na žádost některých klientů zavítali tři králové se sbírkou pro Charitu pod záštitou Otce Viléma a navštívili zájemce z řad seniorů, kteří si přáli přispět.

Tříkrálová sbírka
Čtvrtek  06.01.

6. ledna je svátkem Tří králů. Každý rok k nám v tento den přichází děti z MŠ speciální, aby nás potěšily svým vystoupením. Vzhledem k epidemiologickým opatřením proběhlo vystoupení tentokrát na našem dvoře. Zimní počasí tak dokreslilo sváteční atmosféru.
Děti zazpívaly tradiční tříkrálovou koledu a další písničky se zimní tématikou. Jejich bezprostřední projev si vysloužil velký potlesk. Na závěr jsme od pana ředitele obdržely krásné obrázky, které pro nás děti vytvořily. Na oplátku jsme je podarovali sladkostmi.
Děkujeme za návštěvu a těšíme se na další spolupráci v tomto roce.

Tříkrálové vystoupení MŠ speciální
Podporují násPaliativní péčeHistorie
facebook

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci
Šafaříkova 852, 438 01 Žatec, tel.: 415 710 295, e-mail:

DPS Žatec © 2014 / Created by Lagarto a Cogito  / xhtml | css