Společenské a kulturní akce

Proběhlo v roce 2021

Čtvrtek  09.09.

Ve čtvrtek 9. 9. někteří naši klienti navštívili zahradní slavnost „Radost bez hranic“, která se koná již 4. rokem. Slavnost se konala na zahradě týdenního stacionáře pro lidi s mentálním nebo kombinovaným postižením a vystoupili zde Kamarád Lorm, hudební divadlo HNEDLE VEDLE a další. Počasí vyšlo nádherně a tak si naši klienti mohli užít krásné dopoledne na čerstvém vzduchu plné písniček a zábavy. Rádi jsme účastí na této akci podpořili i mezigenerační setkávání, protože mezi návštěvníky byla i spousta dětí z mateřských a základních škol. Klienti si toto dopoledne užili, mohli si dát kávu i ochutnat vynikající občerstvení.

Zahradní slavnost v LORMu
Středa  08.09.

8.9. se konaly desáté Chmelové hry v Podbořanech. Disciplíny byly tematické: česání chmele, ochutnávka piv, zašívání žoku, skládačka, vědomostní kvíz a složení básně na 5 vylosovaných slov. My jsme si vytáhly tato slova: ŽOK, PŘIDAVAČKA, CHMEL, VĚRTEL a ZÁSTĚRA. A zde máte naši báseň:

Brigádnice na CHMELU
oblékla si ZÁSTĚRU.
V PŘIDAVAČCE šišky má
co pak s nimi udělá?

Vysype je do VĚRTELE
potom zase do ŽOKU
radostně a vesele
dá se holka do skoku.

Z osmi družstev jsme se nakonec umístili na krásném 4. místě. Náš domov reprezentovaly: Věra Skořepová, Anežka Buriánová a Elena Šavlová

Chmelové hry
Úterý  07.09.

7.9. jsme se zúčastnili turnaje v Boccie v Kadani. Samotná hra se prolínala s vědomostním kvízem na téma: historie, Česko, literatura, vztahy, filmové hlášky a jiné. Náš pobyt zpříjemnil harmonikář. Zpíval známé písně a většina účastníků se k němu s chutí přidala. První místo nám uniklo o pouhý bod, a tak jsme domů přivezli stříbrnou medaili. Náš domov reprezentovali: Věra Skořepová, Anežka Buriánová a Ludmila Štogerová.

Turnaj v Boccie
Sobota  04.09.

Od 1.7. – 30.9. probíhá v celém městě několik menších akcí pod hlavičkou Žatecká Dočesná jinak. V sobotu 4. září poprvé proběhla "malá " Dočesná i na dvoře našeho domova. Klienti, jejich rodiny a přátelé u nás mohli společně strávit odpoledne plné radosti s hezké hudby. K tanci a poslechu zahrála malá dechová hudba DOUBRAVANKA Teplice. Zazněli známé české písně od Jaromíra Vejvody, Františka Kmocha, Jiřího Suchého, Jaroslava Ježka a další šlágry. Nechybělo ani žatecké pivo a buřty, naše kuchyň přispěla dobrým zákuskem. Počasí nám také velmi přálo, zkrátka odpoledne plné pohody, posuďte sami ...

Dočesná
Pondělí  23.08.

23. 8. se uskutečnilo další narozeninové posezení. Naši srpnoví oslavenci byli pozváni k slavnostně prostřenému stolu, kde pro ně bylo připraveno drobné pohoštění - káva, zákusek a samozřejmě přípitek. Nechybělo společné povídání a vzpomínání, zejména na místo narození a životní cestu, která vedla k do Žatce. Každý obdržel květinu od pana ředitel spolu s přáním všeho dobrého do dalších let.

Srpnová oslava narozenin
Středa  28.07.

Poslední červencovou středu proběhla na dvoře našeho domova letos již druhá zahradní slavnost. Tentokrát nám k tanci a poslechu hrál všem známý a oblíbený pan Tříska s dcerou. Pro všechny byly tradičně připraveny buřty na grilu a pivo. Díky daru pana Markupa opět nechyběl ani zajímavý host. Naše pozvání přijal Vladimír Hron, který si svým hudebním i bavičským vystoupením všechny získal. Přestože nám počasí příliš nepřálo, obdržely jsme samé kladné ohlasy. Posuďte sami.....

Zahradní slavnost
Pondělí  26.07.

Po nucené covidové pauze se u nás naplno rozběhly všechny volnočasové aktivity. Během léta jsme postupně obnovili také promítání písniček na přání, promítání filmu, posezení s harmonikou, bubnování, pravidelné bohoslužby. Novou aktivitou jsou tzv. Retro dopoledne, které probíhají 1 x za 14 dní v sobou. Klienti si během příjemného posezení u kávy mohou společně zavzpomínat na různá témata, týkající se jejich životů.
Po předchozím období omezení je jasné, že o všechny volnočasové aktivity jsme zaznamenali zvýšený zájem.

Volnočasové aktivity
Pátek  16.07.

V pátek jsme u nás v Domově mohli poprvé přivítat mladého nadané zpěváka z Prahy Tomáše Ringela. Jeho přáním je zpívat v muzikálech a sólově interpretovat slavné hity. V posledních letech již několikrát účinkoval s Evou Pilarovou a jeho velkým vzorem je Karel Gott. Během koncertu zazpíval nejen písně Karla Gotta, ale také Waldemara Matušky, Pavla Nováka, Václava Neckáře, Franka Sinatry a dalších. Jeho zpěv i příjemné a uvolněné vystupování nadchli nejen naše seniory a proto Tomáše letos ještě jednou rádi přivítáme.

Hudební vystoupení Tomáše Ringela
Pondělí  12.07.

Červenec bývá měsícem, kdy máme tradičně nejméně oslavenců. Letos se nás sešlo 6. Narozeninové posezení tak proběhlo v komorním duchu v příjemném prostředí reminiscenční místnosti. Klienti si společně zavzpomínali na místo narození a svůj životní příběh, který je nakonec zavedl až do Žatce. Na zdraví si přiťukli vaječným koňakem a nechyběl ani domácí zákusek ke kávě. Na závěr všem osobně popřál a květinu předla pan ředitel.

Červencová oslava narozenin
Pondělí  28.06.

Každé pondělí nabízíme našim klientů posezení v kavárně. Někteří z nich si tuto aktivitu velice oblíbili. V příjemném prostředí si objednají dle chuti kávu, zmrzlinová pohár, pivo a jiné dobroty. Sledují okolní dění a často se nám stává, že potkají i své známé a rádi si s nimi pohovoří.

Vycházky s posezením
Pátek  25.06.

Po roce u nás opět vystoupili manželé Giancarlo a Sonia Ruggieri. Italský tenorista, žijící v Čechách, zazpíval italské písně a árie ze světově známých oper a operet, Sonia jeho koncert doplnila o baletní vystoupení. Na své si tedy přišli zejména milovníci klasické hudby a tance. Protože mezi seniory jsou zpěv a hudba tradičně oblíbené, byl zájem o tento koncert veliký. Vystoupení sklidilo úspěch a tak se těšíme na jejich příští vystoupení.

Hudební vystoupení - Duo Ruggieri
Pondělí  21.06.

V době letního letního slunovratu 21.6. jsme pro klienty narozené v měsíci červnu pořádali oslavu narozenin. Protože se blíží prázdniny a doba dovolených, zavzpomínali si naši klienti na své letní zážitky a nejhezčí dovolené. Někteří cestovali až do Ruska nebo k moři do tehdejší Jugoslávie či Bulharska, někdo rád vzpomínal na dětské tábory nebo dovolenou v Čechách.
Posezení nám zpestřil výborný lehký domácí zákusek s ovocem a barevným želé. Nechyběl slavnostní přípitek a růže z rukou pana ředitele.

Červnová oslava narozenin
Středa  16.06.

16. června se u nás v domově uskutečnila první letošní ZAHRADNÍ SLAVNOST.
Ještě nedávno byly kulturní a společenské akce velmi omezené a tak se na tuto akci všichni moc těšili, a to i proto, že díky sponzorskému daru od manželů Markupových jsme mohli pozvat jako hosta známého zpěváka Daniela Hůlku. Tímto chceme ještě jednou poděkovat za krásný dar, který si v podobě koncertu všichni velmi užili. Zároveň děkujeme za výborný čokoládový dort, na kterém si pochutnali klienti při odpoledním posezení venku.
Na slavnosti nám již po několikáté k tanci a poslechu hrála hudební skupina MUSIC BAND, kterou jistě rádi opět přivítáme. Nechyběly ani tradiční buřty na rožni a pivo. K pohoštění přispěla také kuchyň, která pro všechny upekla sladké řezy. I počasí nám velmi přálo a tak se celá slavnost velmi vydařila.

Zahradní slavnost
Pondělí  24.05.

V pondělí 24. května proběhla další oslava narozenin. Pro květnové oslavence bylo připraveno slavnostní posezení v naší reminiscenční místnosti, nechyběl domácí zákusek, káva a tradiční přípitek. Tentokrát si naši senioři společně zavzpomínali na své profese - mezi oslavenci jsme měli například právníka, zemědělce či zootechnika...
Na závěr všem osobně popřál a květinu předla pan ředitel.

Květnová oslava narozenin
Úterý  18.05.

Studenti žateckého gymnazia pod vedením paní učitelky Kamily Kuffové napsali Dopisy pro radost pro klienty žateckého Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem. V dopisech popisovali radosti ale i obyčejné momenty a strasti života a studia v koronavirové době. Klienti si dopisy s velkým zájmem přečetli a někteří plánují odepsat.
Rádi bychom poděkovali studentům a paní učitelce za tento nápad, protože moc potěšil a třeba už jen tím, že dostat dnes dopis, v obálce, psaný rukou začíná být vlastně velká vzácnost!

Dopisy od dětí
Pátek  14.05.

Jakmile se uvolnila vládní opatření, okamžitě jsme na to zareagovali a začali se společnými aktivitami. Naši klienti mají každý všední den výběr z několika aktivit. Pravidelně probíhá skupinové cvičení paměti, hra Boccia nebo kuželky, společné zpívání, samozřejmě dílna, kde si každý může vybrat z množství činností a aktivit nebo jen tak posedět s námi u kávy či čaje. Pokud nám přeje počasí chodíme na vycházky do Klášterní zahrady a okolí nebo pobýváme na dvoře. Seniory, kteří se skupinových aktivit neúčastní, navštěvujeme na pokojích, kde se jim individuálně věnujeme. Dle zájmu vedeme s klienty rozhovory, vzpomínáme, předčítáme z knihy, pouštíme hudbu, cvičíme paměť, apod. Každý z klientů si může o vycházku či jinou aktivitu požádat a my mu velmi rádi vyhovíme.

Volnočasové aktivity
Pondělí  12.04.

Po delší době, kdy se pomalu začínají obnovovat volnočasové aktivity a kulturní akce u nás v domově, jsme pořádali společnou oslavu narozenin. O posezení s panem ředitelem u kávy a zákusku byl veliký zájem, a tak nechyběl ani jeden dubnový oslavenec!
V příjemném prostředí naší reminiscenční místnosti si všichni společně zavzpomínali nejen na místa jejich narození (a ta jsou vždy velmi různorodá), ale i životní cesty, které je zavedly do našeho města. Nechyběl ani tradiční přípitek a květina z rukou pana ředitele.

Dubnová oslava narozenin
Středa  06.01.

Po dlouhé odmlce, kdy se nemohly konat žádné kulturní akce nás 6.1. přišli potěšit děti za Speciální mateřské školky s vystoupením na Tři krále. Za hudebního doprovodu nám zazpívali několik koled. Všichni, včetně učitelek, měli krásné královské koruny a jejich pan ředitel dokonce královský oblek. Produkce dětí se velmi líbila a leckteré dojmula k slzám. Mockrát děkujeme.

Tři králové
Podporují násPaliativní péčeHistorie
facebook

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci
Šafaříkova 852, 438 01 Žatec, tel.: 415 710 295, e-mail:

DPS Žatec © 2014 / Created by Lagarto a Cogito  / xhtml | css