Společenské a kulturní akce

Proběhlo v roce 2018

Pondělí  19.02.

19.2. jsme jako každý měsíc slavili společné narozeniny klientů narozených v únoru. Tentokrát jsme se sešli v malém počtu, ale přesto jsme společně strávili hezkou hodinku při rozhovoru s p. ředitelem při kávě a zákusku. Na závěr byla předána květina s přáním zdraví do dalších let.

Únorová oslava narozenin
Pátek  26.01.

V pátek 26. 1. byl o druhé kolo prezidentských voleb velký zájem i u nás v Domově pro seniory. Z 56 klientů, kteří u nás mají hlášeno trvalé bydliště, přišlo k volbám 40 klientů, 4 klienti si obstarali voličský průkaz a na voličský průkaz volila i jedna návštěva.

2. kolo prezidentských voleb
Středa  24.01.

Ve středu v dopoledních hodinách nás navštívila 1. třída dětí z MŠ ze Studentské ulice. Děti přišly na exkurzi našeho Domova v rámci projektu poznávání různých povolání a řemesel. Tentokrát bylo cílem seznámit děti s profesí volnočasového pracovníka v domově pro seniory. Děti si nejprve prohlédly prostředí, ve kterém se většina volnočasových aktivit odehrává - kapli, společenskou místnost, reminiscenční místnost a v neposlední řadě dílnu, kde právě probíhalo pravidelné setkání klientů. V dílně děti nejvíce zajímal papoušek Honzík, ale také co naši klienti vytvářejí. Toto mezigenerační setkání obohatilo i naše klienty, které vždy blízký kontakt s dětmi potěší. Na závěr děti klientům zarecitovaly a zazpívaly a zároveň přislíbily vystoupení na den matek. Příští týden nás ještě čeká návštěva 2. třídy, na kterou se již teď těšíme.

Exkurze dětí z MŠ Studentská
Pondělí  22.01.

Dne 22.ledna k nám přijel pan Pecháček ze známé skupiny Šlapeto se svým hudebním vystoupením. Za doprovodu kytary nám zazpíval písně staropražské, lidové, populární hity Karla Hašlera i známé melodie z filmů pro pamětníky. Zájem našich klientů byl velký o čemž svědčí zaplněná společenská místnost. Většinu písní senioři znali a tak si je také společně s naším hostem zazpívali. Vystoupení sklidilo veliký úspěch a tak se těšíme na příští návštěvu.

Hudební vystoupení člena skupiny Šlapeto
Středa  17.01.

Letos opět zařazujeme do našeho harmonogramu volnočasových aktivit taneční terapii! První proběhla ve středu 17. ledna v naší společenské místnosti. Tato aktivita je určena nejen klientům na vozíku, kteří se mají zájem učit tančit, ale také ostatním chodícím klientům. Pro všechny je to skvělá zábava spojená s tancem a vzpomínáním na písničky jejich mladých let. Tato terapie bude probíhat 1 x za 14 dní ve středu. Všichni klienti jsou srdečně zváni...

Taneční terapie
Pondělí  15.01.

Dne 15. ledna proběhla první oslava narozenin roku 2018. V naší reminiscenční místnosti se setkali lednoví oslavenci, aby společně strávili příjemné sváteční chvíle a navzájem si popřáli k narozeninám. Jako již tradičně čekal na klienty slavnostně prostřený stůl, káva a domácí zákusek. Narozeniny slavila také paní Křížová, která přišla v doprovodu manžela a na přípitek s ostatními klienty přinesla lahev sektu. Oslava se vydařila a klienti si odnášeli příjemné vzpomínky a květinu.

Lednová oslava narozenin
Pondělí  01.01.

Od 1.1.2018 jsme rozšířili naše služby. Dochází k nám 2x týdně p. Štafová, která provádí s klienty logopedická cvičení. V době její nepřítomnosti s klienty pracují zdravotní sestry. Používáme Afatický slovník a alternativní deník, který zdravotní sestry vypracovaly pro lepší komunikaci s klienty s afatickou poruchou. Naši klienti s fatickými poruchami tuto službu uvítali a těší se na každé cvičení.

Logopedická cvičení
Podporují násPaliativní péčeHistorie
facebook

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci
Šafaříkova 852, 438 01 Žatec, tel.: 415 710 295, e-mail:

DPS Žatec © 2014 / Created by Lagarto a Cogito  / xhtml | css